Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Přebor Libereckého kraje staršího a mladšího žactva

Ani na krajském přeboru žactva, který se konal v sobotu 25. únoranevyšli atleti AC Česká Lípa na prázdno. Naopak tři tituly a dva bronzy jsoupěkným výsledkem.

Titul ve skoku vysokém výkonem 156 cm a bronz s vylepšeným oddílovým rekordem v běhu na 60 m překážek, který má nyní hodnotu 9,62 s siveze starší žákyně IvanaReicheltová, a bronz z běhu na 800 m přidala časem 2:46.42 min. mladší žákyněDominika Stránská. O dva tituly se překvapivě postarali chlapci. V běhu na 800m zvítězil časem 2:19.66starší žák Radek Bekr a vevrhu koulí mladších žáků,výkonem08.30 m,čerstvá posila oddílu Daniel Vrabec!

Silná atletika není jen v české Lípě, ale i v dalších místech Českolipska.  Z Jablonného v Podještědí sí pro titul přeborníka ve skoku o tyči přijel  starší žák Zbyněk Kovalev.Výkon 3.50m je letos v této kategorii třetí nejlepší v ČR.Ve skoku dalekém byla druhá jeho oddílová kolegyně, mladší žákyněEliškaOswaldová a ta přidala ještě třetí místo v běhu na 150 m časem 22.40s.

Stříbro ve stejné disciplíně, tady běhuna 150 m vybojovala starší žákyně Michaela Sejkorová z DDM Cvikováček Cvikovčasem 20.19 s. a bronzy pro tento oddíl vybojovala ve skoku vysokém  mladší žákyně  Simona Šťastná výkonem 1.25 m a ve skoku o tyči starší žákyně Martina Kostenková, která překonala laťku ve výšce 170 cm.

Výkony těchto medailistů v kategorii staršího žactva jsou natolik kvalitní, že si vybojovali i účast na mistrovství ČR žactva 3. a 4. března v Jablonci nad Nisou, kde jim budeme držet palce.