Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

V lize škol zvítězil Špičák!

Ve středu 25. dubna byl završen 18. ročník ligy škol čtvrtým kolem. Na pořadu byl běh na 400 m nejmladších, a 800 m ostatních kategorií a především vyhlášení nejlepších závodníků a škol. Počasí se udrželo na uzdě, protivný byl snad jen vítr, ale s tím si závodníci poradili. Do posledního kola nastupovali se zlatým číslem, které značilo maximální bodový zisk dva talentovaní atleti, Vojta Novák a Petr Stránský.

Oba jsou i velmi dobří běžci a tak se s napětím očekávalo, jaké bude rozuzlení v bitvě o vítězství. Jako první z této dvojice nastoupil nejmladší žák Vojta Novák ze ZŠ Lada a běžel velmi dobře. 800 m zaběhl za 2:53,9 min, ale vítěznou šňůru neudržel. V této disciplíně našel soupeře velmi zdatného, byl jím Jonáš Samek, který proběhl cílem za 2:44,6 min. V kategorii staršího žactva, mohl tedy potvrdit svoji suverenitu Petr Stránský ze ZŠ Doksy. Ale i on narazil na výborného soupeře, kterým byl Jiří Dlouhý ze ZŠ Dr. M. Tyrše, který tuto trať zdolal za vynikajících 2:12.9. Petr doběhl druhý v čase 2:21,3 min a podělil se tak o celkové prvenství v lize škol s Vojtou Novákem.

Na stupně vítězů je doprovodila nejmladší žákyně Michaela Wortnerová ze ZŠ 28. října, která měla pouze o bod méně. Následovala řada dalších závodníků, kteří v průběhu dubna předváděli na městském stadionu u Ploučnice výborné výkony. Ceny věnované městem Česká Lípa předávala nejlepším třem v každé z deseti kategorií místostarostka paní Alena Šafránková. Předala i poukazy do českolipského bazénu nejlepším patnácti v absolutním pořadí. Tito TOP závodníci obdrželi ještě poukázku na zboží v hodnotě 500 Kč od dalšího sponzora, kterým byla prodejna Hervis.

Vrcholem vyhlášení bylo jako vždy vyhodnocení nejlepších škol. A nejen pro to že nejlepší tři školy obdrželi dorty věnované tradičním sponzorem Jizerskými pekárnami a vítězná škola pohár, který věnovala p. starostka Romana Žatecká, která nad akcí převzala záštitu, ale především pro to, že se zde každý rok sejde několik stovek sportovců, kteří chtějí dokázat, že jejich škola je nejlepší, a dávají zapomenout na vzdechy, jak je současná mládež nesportovní. A které školy byly nejúspěšnější letos? Třetí místo vybojoval nováček na stupních vítězů, soukromá škola ZŠ Klíč, druhá byla ZŠ Pátova a pohár pro vítěze zvedli nad hlavu žáci ZŠ 28. října

Asi ještě důležitější, než posbírané ceny byl fakt, že tato akce opět zvedla ze židlí velké množství českolipské mládeže a mnohé přivádí i k pravidelnému pohybu.
Kompletní výsledky ze všech čtyř kol, a další materiály, najdete ZDE.