Autor - Kristýna Kňákal Brožová

Práce na rekonstrukci Jiráskova divadla se rozjely

9.11.2020 14:41 | Česká Lípa

Starou budovu Jiráskova divadla obsadili v pondělí 9. listopadu dělníci, vyklízecí práce před zahájením stavebních prací se rozjely naplno. Pryč z hlavního sálu tak mizí proklínané černé, nepohodlné sedačky. Dolů také půjdou lustry z divadelního baru, lampičky a především zhruba 70 kg těžký velký stropní lustr z divadelního sálu. Svítidla budou citlivě repasována v dílně Petra Nemleina z Kamenického Šenova, aby se všechna vrátila do interiéru nového divadla.

Letošní Burza škol proběhne online

6.11.2020 10:24 | Česká Lípa

Rok 2020 velkému setkávání a akcím velkého formátu nepřeje, velmi často tak pořadatelé s cílem akce zachovat přistupují k jejich online verzi. Stejně se rozhodli i organizátoři letošního ročníku Burzy škol. Žáci 9. ročníků základních škol se tak všechny potřebné informace dozvědí prostřednictvím webu v rámci online Burzy škol 2020. Ta proběhne v úterý 10. listopadu od 9 – 12 h a 15 – 18h.

Lípa zateplí školku ve Východní ulici na sídlišti Špičák

4.11.2020 12:44 | Česká Lípa

Českolipská radnice plánuje v příštím roce pokračovat ve velkých školských opravách. Již nyní tak českolipští radní schválili zadávací podmínky pro veřejnou zakázku na kompletní zateplení budovy Mateřské školy Špičák ve Východní ulici. Jedná se o poslední budovu této velké sídlištní školky, která ještě neprošla výraznou rekonstrukcí. Vítěznou firmu by město mělo znát do konce roku, stavební práce by pak probíhaly od ledna do července příštího roku.

V přípravách 2. etapy obchvatu Č. Lípy se opět postoupilo vpřed

4.11.2020 12:42 | Česká Lípa

Dobudování obchvatu České Lípy je projekt, o který Česká Lípa usiluje již mnoho let. Obchvat by totiž významně ulevil nejen přetížené silnici I/9, ale také Děčínské ulici, která je ve špičkách téměř ucpaná a ztěžuje život lidem, kteří zde bydlí. Z plánovaných tří etap je však stále hotová pouze ta první, a sice most u autodromu v Sosnové se sjezdem do Dubice.

Stará budova Jiráskova divadla byla předána k rekonstrukci

2.11.2020 17:56 | Česká Lípa

Starostka České Lípy Jitka Volfová předala zástupcům firmy Metrostav a.s. Praha v pondělí 2. listopadu klíče od staré budovy Jiráskova divadla. Metrostav, který zvítězil ve výběrovém řízení s nabídkovou cenou necelých 161 mil. Kč, se tak může pustit do léta očekávané rekonstrukce divadelní budovy. Ta by měla trvat necelé dva roky.

Podobu budoucí lávky z Kopečku na Svárov navrhne firma VANER

29.10.2020 13:26 | Česká Lípa

Pomyslnou bránou do České Lípy by se v budoucnu mohla stát lávka pro pěší a cyklisty, která propojí dvě českolipské městské části Kopeček a Svárov v současnosti rozdělené silnicí I/9. Podobu této brány navrhne zkušená Projekční kancelář VANER s.r.o. Liberec, které českolipští radní přidělili veřejnou zakázku na svém říjnovém zasedání.

S opravou silnice z České Lípy na Kozly se začne ještě letos

26.10.2020 15:31 | Českolipsko

Liberecký kraj v letošním roce zahájí slibovanou opravu silnice III/2624 z České Lípy směrem na Kozly, která je dlouhodobě ve velmi špatném stavu. V souvislosti se zahájením stavby upozorňujeme občany na úplnou uzavírku provozu na této silnici, a to v úseku od křižovatky směrem na Bořetín (za autobusovou zastávkou „rozc. Bořetín“) až po křižovatku se silnicí I/15 (u elektrické rozvodny Babylon). Uzavírka potrvá od středy 28. října 9:00 až do 18. prosince 2020 18:00. Objízdná trasa do Kozlů a Kvítkova povede přes Sosnovou – Zahrádky – Stvolínky.

Na projektu přestavby budovy bývalé Č. pojišťovny se již pracuje

15.10.2020 07:18 | Česká Lípa

V náročné přípravě přestavby budovy bývalé České pojišťovny v ulici U Synagogy v České Lípě na budovu městského úřadu se českolipská radnice opět posunula vpřed. Jeden z autorů původního projektu, Ing. arch. Jiří Kňákal, totiž začal zpracovávat projektovou dokumentaci na přestavbu celé budovy. Město s ním uzavřelo smlouvu, jejíž součástí bude i vyrovnání licenčních práv s dalšími dvěma původními autory. Projektová dokumentace by měla být hotová na konci května příštího roku, úředníci by se měli do nového pracoviště přestěhovat v polovině roku 2022.

Letošní Poděkování starostky převzalo šest osobností

1.10.2020 15:23 | Česká Lípa

Z celkem 19 nominací letos vzešli držitelé ocenění Poděkování starostky, tedy nejvyššího vyznamenání města Česká Lípa, které se uděluje již od roku 2002. Oceněných osobností je v letošním roce šest. Stejně jako v loňském roce převzali držitelé letošního Poděkování starostky na slavnostním vyhlášení v úterý 29. září v KD Crystal v České Lípě z rukou starostky města Jitky Volfové obou místostarostů a radního Michala Prokopa stříbrné pamětní medaile, diplom a šek na 5. 000 korun.

Českolipský City Cross Run & Walk bude!

24.9.2020 15:33 | Česká Lípa

Bude, ale jiný. Kvůli mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví, kterou ministerstvo vydalo ve středu 23. září, se promění letošní podoba českolipského závodu City Cross Run & Walk, kterou pořádá město Česká Lípa s p.o. Sport. Akce proběhne v původně plánovaném termínu, tj. v sobotu 26. září, ale tentokrát pouze jako sportovní událost, nebude žádný doprovodný program, na náměstí také budou chybět stánky s občerstvením. Závodníci na startu jednotlivých běhů musejí mít roušky, stejně tak diváci v cíli. K dispozici bude dezinfekce, kontrolovat se budou rozestupy min. 2 metry.