Budoucí velitel městské policie se seznámil se strážníky

Verze pro tisk |

Mgr. Vladimír Jeník, který vyhrál výběrové řízení na post nového velitele Městské policie Česká Lípa, se ve středu 1. července 2015 poprvé oficiálně seznámil se strážníky a prohlédl si také sídlo českolipské městské policie. Vladimír Jeník je od 1. července zaměstnancem města, post velitele zaujme po složení odborných zkoušek a po pověření zastupitelstvem města.

„Od nového velitele městských strážníků očekávám především obnovení důvěry a důvěryhodnosti naší městské policie. Musí být znovu nastavena komunikace mezi městskou policií, městem a občany. Strážníci musí být vidět v ulicích a starat se o bezpečnost všech občanů. Nový velitel by se také měl snažit rozšířit portfolio činností strážníků, hledat a realizovat nové příležitosti,“ uvedla českolipská starostka Romana Žatecká, která strážníkům Vladimíra Jeníka představila.

Budoucí velitel městské policie má smlouvu na jeden rok s možností prodloužení. Vzešel z výběrového řízení, ústních pohovorů se zúčastnilo šest kandidátů. Vladimír Jeník byl na pozici velitele doporučen absolutní většinou výběrové komise. Je mu 40 let, je z Děčína, je absolventem vojenského gymnázia a vysoké důstojnické školy, má zkušenosti z armády a zahraničních misí. V minulosti velel kolektivu 160 lidí.
„O výběru pana Jeníka rozhodly jeho profesní předpoklady, zodpovědný přístup k plnění pracovních úkolů i jasný a nový pohled na práci městské policie,“ doplnila Romana Žatecká.  

alt
Nahoru