Českou Lípu navštívil legendární diskař Imrich Bugár

Verze pro tisk |

Místostarosta České Lípy Tomáš Vlček přijal na radnici v sobotu 6. října československého diskaře Imricha Bugára. Sportovec, který je stříbrným medailistou z olympiády v Moskvě z roku 1980 a mistr světa z Helsinek 1983, přijel do České Lípy na pozvání veteránů z českolipského Atletic Clubu. Ten letos slaví rovných 65 let od svého založení.

„Bylo mi velkou ctí setkat se s takovouto sportovní legendou, mít možnost s ním pohovořit a dozvědět se mnoho zajímavého z jeho aktivní sportovní kariéry,“ řekl místostarosta České Lípy Tomáš Vlček.

Jako vzpomínku na společné setkání pak místostarosta věnoval Imrichu Bugárovi několik upomínkových předmětů České Lípy.

„Atletika mi více dala, než vzala. Horší ale bylo, že jsem přes rok byl více se svým trenérem, než se svou manželkou. A ten hrozně chrápal, takže jsem někdy spal také v koupelně,“ vtipkoval na adresu své kariéry Imrich Bugár. „Nedávno jsem si například spočítal, že jsem na soustředěních v Itálii strávil dohromady 465 dní. Společně s kladiváři jsme se na trénincích vzájemně hecovali a v házení jsme soutěžili o pětilitrová vína. Vyhrál jsem hned dvacet litrů,“ doplnil Imrich Bugár.

V rámci své českolipské návštěvy si šel Imrich Bugár prohlédnout i atletický stadion, na kterém se právě konala Bitva ocelových desetibojařů, tedy závody desetiboje mužů a sedmiboje žen.

Mgr.Kristýna Brožová

tisková mluvčí MěÚ

Poznámka:

Imrich Bugár– československý diskař, narodil se v roce 1955 v Dunajském Stredě na Slovensku. Mezi jeho největší úspěchy patří druhé místo na LOH v Moskvě v roce 1980, titul mistra Evropy z roku 1982 a mistra světa z roku 1983. Patří do elitní světové společnosti sedmdesátkových diskařů. Jeho nejlepší výkon – 71,26 metrů - figuruje ve světových tabulkách na 7. místě. Sportovní kariéru ukončil v roce 1995, má manželku Olgu a dceru. Dnes je místopředsedou pro sport v Českém klubu olympioniků.

Athletic club Česká Lípa– klub založila skupina atletů v čele s Jaroslavem Panáčkem v roce 1947. Letos tedy klub slaví 65. výročí od svého založení. Od roku 2007 se atletičtí senioři a veteráni každoročně setkávají. Na společnou schůzku pozvali v roce 2009 do České Lípy Danu Zátopkovou. V roce 2011 přijal jejich pozvání čtvrtkař Zdeněk Váňa, letos diskař Imrich Bugár.

Českou Lípu navštívil legendární diskař Imrich Bugár
Nahoru