Do České Lípy zavítala v neděli televize

Verze pro tisk |

Štáb České televize, který natáčí nový soutěžní pořad Můžeme dál? zavítal v neděli 7. října do České Lípy. Kromě lidí přímo na ulici si s moderátorem Tomášem Měcháčkem o několikatisícovou výhru zasoutěžili tanečníci ze skupiny Country road, českolipští florbalisté a dobrovolní hasiči ze Staré Lípy. Žádný z nich neodešel s prázdnou.

Florbalisty navštívila televize přímo v nové sportovní hale v Barvířské ulici. Vstupní otázku za stokorunu, po jejímž zodpovězení mohou účastníci pokračovat v soutěži dál, zvládl manažer klubu Štěpán Slaný: Jaká řeka protéká Českou Lípou?

Na ostatní záludné otázky ze všech druhů lidské činnosti pak už převážně odpovídala skupinka mladých kluků a holek z týmu FBC Česká Lípa. Správně se jim podařilo odpovědět třeba na to, co je to polenta, který svatý je patronem řidičů nebo v jakém filmu pronesla herečka Eva Holubová legendární větu: Neřeš, nepřepínej. Odpověď nenašli sportovci jen na jednu otázku.

Úspěšně se tak dostali k finálové otázce a možnosti ztrojnásobit svou dosavadní výhru. I tentokrát se jim podařilo pomocí internetu, který je pro tuto speciální otázku v pořadu povolený, odpovědět správně. Kdo je autorem výmalby v dnes již neexistující restauraci na Holém Vrchu? Eduard Steffen. Mladí florbalisté tak vyhráli celých 10,5 tisíce korun.

„Nakoupíme za ně pravděpodobně nějaké nové sportovní vybavení pro klub,“ upřesnil Štěpán Slaný, jak s výhrou naloží.

A kdy uvidí českolipští diváci pořad v televizi? „Natáčíme zhruba s měsíčním předstihem. Díl z České Lípy tak lidé uvidí zřejmě v druhém listopadovém týdnu,“ uvedl Jan Černý ze štábu České televize.  

Mgr. Kristýna Brožová

Tisková mluvčí MěÚ

Poznámka:

Můžeme dál?– nový soutěžní pořad České televize, který se vysílá na jedničce každý den od půl sedmé. Lidé v něm mají možnost vyhrát až 13,5 tisíce korun. Musí však zodpovědět první vstupní otázku za stokorunu a pozvat štáb k sobě domů. Tam postupně lidé zodpovídají sérii otázek, mají dva žolíky. Jednou se mohou splést, podruhé se mohou zeptat souseda. Jedna z otázek se bezprostředně týká prostředí, ve kterém lidé žijí. Českolipští florbalisté museli odpovědět, kolik mají v šatně žlutých skříněk. Spletli se o dvě.

Do České Lípy zavítala v neděli televize
Do České Lípy zavítala v neděli televize
Nahoru