K nemocnému Jiříkovi putují další peníze

Verze pro tisk |

Další peníze poputují k nemocnému Jiříkovi Ullmannovi z České Lípy. Na svém červencovém zasedání totiž českolipští radní souhlasili s udělením finančního daru ve výši necelých 10 tisíc korun, které vynesla stále trvající sbírka plastových víček. Do budoucna by město chtělo podporovat i další nemocné děti. Upozornit na ně mohou sami občané České Lípy.

„Uvědomujeme si, že ve městě je více dětí, které by potřebovaly pomoci. Chceme situaci zmapovat. Pokud tedy naši občané vědí o někom, kdo by si pomoc města zasloužil nebo kdo ji nutně potřebuje, budeme rádi, když nás na něj upozorní. Věřím, že přístup města inspiruje i další subjekty k podobným dobrým skutkům,“ uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká.

Sbírku víček pro Jiříka, který trpí vzácným onemocněním - takzvaným hyperinzulinismem, vyhlásilo město v dubnu 2014. V prosinci loňského roku dostala rodina první dar ve výši zhruba 12 tisíc korun. Dalších necelých 7 tisíc vyneslo dobrovolné vstupné z benefičního koncertu v bazilice Všech svatých v rámci letošních Městských slavností. Peníze rodina Jiříka využije na jeho léčbu, prioritou je, aby chlapec začal sám chodit.

„Velmi mě těší, že více než rok trvající sbírka má své první výsledky. Maminka Jiříka mě informovala, že na začátku července byl Jiřík na prvním čtyřtýdenním bloku speciální terapie Therasuit v Liberci a že na Jiříkovi jsou již vidět pokroky. I jménem Jiříkovy rodiny ještě jednou děkuji všem, kteří pro Jiříka víčka sbírají,“ doplnila Romana Žatecká.

Do sbírky plastových víček se zapojil například českolipský městský úřad, českolipské základní a mateřské školy, příspěvková organizace Sociální služby města České Lípy nebo mladí českolipští dobrovolní hasiči. Na sbírce město spolupracuje s firmou Marius-Pedersen. 

alt
alt
Nahoru