Porota vybrala vítěze výtvarné soutěže „Na kole jen s přilbou“

Verze pro tisk |

Koordinátorka projektů a kampaní MěÚ v České Lípě Anna Deumičová vybrala společně s  Evou Sadílkovou – vedoucí Skupiny prevence kriminality při Městské policii v České Lípě, Ivanou Balákovou - tiskovou mluvčí Policie ČR a  Janem Policerem, předsedou komise prevence kriminality ve středu 17. října odpoledne vítěze výtvarné soutěže na téma „Na kole jen s přilbou“.

Ta proběhla v rámci projektu Bezpečně na kole, určená byla pro českolipské základní školy. Slavnostní předání cen prvním třem vítězům proběhne v pondělí 22. října v 15 hodin na dopravním hřišti.

Do výtvarné soutěže se zapojily všechny českolipské základní školy. Do 12. října, který byl posledním dnem pro odevzdání výtvarných prací, se v kanceláři na dětském dopravním hřišti sešlo na 250 obrázků. Některé byly malované vodovkami, jiné pastelkou, některé větší, jiné menší než ty ostatní. Všechny ale měly jednu věc společnou: zobrazovaly cyklistu na kole s přilbou nebo alespoň následky, které ježdění bez přilby může mít.

Po náročném rozhodování se porotci shodli na třech vítězích: 1. místo Kristýna Chodová, 3. třída, ZŠ Partyzánská, 2. místo Jakub Eichler, 3. třída, ZŠ Šluknovská, Lada, 3. místo Marek Plass, 8. třída, ZŠ Školní, Sever. Děti na prvních dvou místech dostanou zbrusu nová jízdní kola s cyklistickou přílbou a reflexní vestou. Chlapec na třetím místě si odnese cyklistickou přilbu, vybavení na kolo a reflexní vestu. Hodnotné ceny pak také získají děti na 4.-6. místě: Kristýna Denková, 3. třída, ZŠ Partyzánská; Lukáš Pavljuk, 6. třída, ZŠ Jižní; Simona Paulusová, 7. třída, ZŠ Dr.M.Tyrše.

„Velmi nás překvapilo, že se nám sešlo obrázků tolik. Velmi si toho vážíme, že v dnešní době počítačů a dalších jiných vymožeností, projevily děti o soutěž tak velký zájem. Po slavnostním vyhlášení začneme připravovat výstavu, na které bychom chtěli vystavit všech 250 obrázků. Všechny jsou krásné a proto vybírání vítězů nebylo vůbec jednoduché,“ uvedla koordinátorka projektů a kampaní MěÚ Anna Deumičová.

Mgr. Kristýna Brožová

tisková mluvčí MěÚ

Nahoru