Představitelé města předali ceny za Soutěže o nejlepší zeleň

Verze pro tisk |

Starostka České Lípy Hana Moudrá společně s místostarostou města Tomášem Vlčkem a předsedou Výboru pro životní prostředí Miroslavem Hudcem předali v úterý odpoledne ceny pro vítěze letošního ročníku Soutěže o nejlepší sídelní zeleň.

Ceny si převzalo hned 14 obyvatel města. Představitelé radnice poděkovali lidem za jejich obětavou a nezištnou práci při zkrášlování okolí, ve kterém bydlí. Ocenění lidé zase pochválili například práci firmy TV Facility Group, která se nově velmi dobře stará o zeleň v části České Lípy.

„Jsem ráda, že tu kromě známých tváří, se kterými se při vyhlašování potkáváme pravidelně, vidím i nové lidi. Je to pro mě důkazem, že takovéto soutěže mají smysl a že by je město mělo dále pořádat. Velmi si vážím práce vás všech. Sama dobře vím, jak je těžké v dnešní době uhlídat pracně vypěstované kytičky před zničením,“ řekla při vyhlašování starostka České Lípy Hana Moudrá.

Ke chvále se připojili i místostarosta Tomáš Vlček a Miroslav Hudec. „Jsem moc rád, že se v této uspěchané době našlo tolik lidí, kterým není jedno, jak to v jejich okolí vypadá. Díky nim si ostatní lidé uvědomí, že pokud to někde vypadá krásně, nevzniklo to jen tak samo od sebe, ale že je za tím pořádný kus práce,“ podotkl českolipský zastupitel a předseda Výboru pro životní prostředí Miroslav Hudec.

Jednotlivé lokality hodnotili členové hodnotící komise od jara až do září 2012. V září poté určili pořadí vítězů. Za první místo náležela odměna ve výši 1 500 korun a zahradní potřeby za stejnou částku. Lidé na druhých místech dostali 1 250 korun a zahradní potřeby v téže hodnotě. Ti, kteří se umístili na třetím místě, si domů odnesli tisícovku a zahradní potřeby za stejnou cenu. Od čtvrtého do sedmého místa náležela výhercům knižní publikace a nosiče dat. Celkem byly předány odměny v hodnotě 21 000 korun.

Pořadí vítězů:

Lokalita Střelnice, Sever, Lada

1.         místo – Čermáková Anna

2.         místo – Gondolová Eva

3.         místo – Prasková Svatava

4.         místo – pí Budayová,

5.         místo – pí Vysušilová

Lokalita Špičák

1.   místo – Mudruňková Helena a Marcela Hamrská

2.   místo – Mrázková Jana

3.   místo – Kovanda Josef

4.   místo – Půchovská Zdeňka

5.   místo – Kováčevič Vesna

6    místo – Bock Joachym

7.   místo – manželé Filipovi

Lokalita Holý vrch a Kopeček

1.         místo – Váňová Wieslana

Lokalita Slovanka, Havlíčkova, Mikovcova, centrum

1.   místo – pí Klečková

Nahoru