Radní rozdělili peníze talentovaným dětem

Verze pro tisk |

Celkem 150 tisíc korun rozdělili českolipští radní na svém červencovém zasedání mezi devět talentovaných dětí z České Lípy. Jednalo se o peníze z letos nově vytvořeného dotačního programu města v oblasti podpory talentů. Nejvíce žadatelů o dotační peníze se věnuje sportu, a to konkrétně atletice, karate nebo kanoistice.

Odmítnut nebyl ani jeden ze žadatelů, každému město přispělo k tomu, aby mohlo dál rozvíjet svůj talent. Nejvyšší částku, tedy 30 tisíc korun, přidělili radní dvěma dětem, které se úspěšně věnují karate. Mezi dalšími žadateli byli atleti, kanoistka, tanečnice nebo dívka hrající na hoboj. Většina žadatelů se v rámci své činnosti pohybují na národní úrovni. Výjimku tvoří karatisté, kteří Českou Lípu pravidelně reprezentují i na velkých mezinárodních akcích. Příští rok chce město dotační program vypsat znovu.

„Naším cílem bylo podpořit především děti, které se věnují manuální činnosti, technickým oborům, jazykům nebo literatuře. Bohužel si nikdo takový o peníze do dotačního programu nepožádal. Chceme proto pro příští rok podmínky dotačního programu upravit tak, abychom tyto děti více motivovali k podání žádosti o dotační peníze,“ uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká.  

Nahoru