Rozhledna na Špičáku se znovu otevře v září

Verze pro tisk |

Téměř jedenáct stovek lidí se v neděli 28. června vyšplhalo na mimořádně otevřenou rozhlednu na Špičáku, aby se podívali na Českou Lípu a její okolí z ptačí perspektivy. Kvůli obrovskému zájmu veřejnosti se českolipské radnici podařilo s majitelem rozhledny Tomislavem Procházkou domluvit další termín. Rozhledna se pro veřejnost znovu otevře v neděli 6. září, znovu od 9 do 18 hodin.

„Jsem moc rád, že o rozhlednu byl tak velký zájem a zároveň že akce proběhla v klidu a nedošlo k poškození žádných technologií instalovaných na rozhledně. Velký dík za hladký průběh akce patří českolipským dobrovolným hasičům, kteří zároveň chtějí poděkovat lidem za trpělivost při výstupu na rozhlednu. Doufám, že i v září přijde na rozhlednu hodně lidí a vše proběhne v pořádku,“ uvedl českolipský místostarosta Juraj Raninec, který znovuotevření rozhledny s majitelem dohodl.

Na ochoz rozhledny je možné pustit jen omezenou skupinu lidí, radnice tak chce veřejnost předem poprosit o trpělivost. Zároveň radnice doporučuje nenechávat prohlídku rozhledny až do odpoledních hodin a vyrazit raději dříve.

Stejně jako nyní bude prohlídce rozhledny předcházet jiná velká městská akce. V sobotu 5. září proběhne na autodromu v Sosnové tradiční Den s policií, v rámci kterého dobrovolní hasiči oslaví 150. výročí založení sboru v České Lípě a profesionální hasiči 50 let od založení. Program je naplánován od 10 do 15 hodin, o podrobnostech bude radnice včas informovat.  

Nahoru