Dnes je 01. 10. 2024
svátek má Igor

Českolipská rezerva vyhrála souboj o pátou příčku

Samozřejmě i o to, aby týmy neztratily kontakt s mužstvy z popředí tabulky. Za českolipské béčko nastoupil Kamil Podolský, který si v ČFL odpykává trest za čtyři žluté, kdy musel vynechat jedno utkání. Českolipský tým se zde představil jako vyzrálejší a hlavně hrál dobře kombinačně. Tak to hodnotil i trenér hostí Bohuslav Najman: „Od první  minuty jsme dostali soupeře pod tlak a nátlakovou hrou jsme si vytvářeli příležitosti, které jsme v první půli dokázali zužitkovat. Ve druhém poločase jsme též předváděli kombinační hru, i když byl terén velice těžký. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Děkuji všem za předvedený výkon a za to, že jsme i toto poslední utkání před zimní přestávkou zvládli.“

FK Košťálov – Arsenal Česká Lípa B 0:4 (0:3)

První gól padl již ve 4. minutě po centru Picka z rohového kopu, kdy před brankou přizvedl hlavou Brož centr k Podolskému a ten se nemýlil – 0:1. Poté zahrozili domácí Coufalem, jenže gólman Chadraba vše spolehlivě vyřešil. Pak přišla šance Picka, kdy po centru od Brože poslal hlavou míč jen do náruče gólmana Kose. Ve 29. minutě zahodil největší šanci ke skórování Šíma, kdy prošel před dva obránce do vápna a jeho následnou střelu k tyči vyrazil z brankové čáry jeden z domácích obránců. Poté předvedl pikantní střelu pod břevno Půlpán, gólman Kos ji s námahou vytáhl nad branku. Domácí se snažili o atakování českolipské branky, jenže jejich šance končily před vápnem, nepřesnou střelou nebo dobrým zákrokem gólmana Chadraby.  Tak tomu bylo i při šanci Zboroně, který se snažil ohrozit českolipskou branku střelou z osmnácti metrů. Druhý gól přišel po zaběhnutí Šímy po levé straně k brankové čáře a následné přihrávce Pickovi, který v souboji s obránci stačil přihrát Brožovi, a ten tvrdou střelou prostřelil gólmana Kose – 0:2. Poté musel řešit nebezpečnou situaci Chadraba, když obranou prošel Kosina a snažil se jej obejít. Do třígolového vedení poslal českolipský tým Švec po centru Picka.V samotném závěru první půle ještě Šíma orazítkoval břevno domácí obrany.
   Ve druhém poločase si Lípa již své vedení pohlídala, i když domácí se snažili o změnu skóre, jenže českolipská defenzíva slavila úspěch. Tak tomu bylo při šancích Coufala, Zboroně a Janaty, kterému Chadraba vyrazil jeho pokus prostřelit jej z úhlu. Obraz domácí hry potvrdil v 66. minutě Klazar, když si vstřelil vlastní gól z hranice vápna po centru Šímy z levé strany – 0:4. Poté zahrozil domácí Vodrážka, kdy Chadraba vyběhl proti míči mimo pokutové území a nepodařilo se mu míč odkopnout do bezpečí, čehož chtěl využít Vodrážka ke skórování, jenže Chadraba se v čas vrátil do vápna a jeho střelu stačil zlikvidovat. V 77. minutě byl při svém průniku před branku sražen ve vápně Mórem Cimpl, za což viděl při nevoli domácích červenou kartu, a ještě hlavní arbitr Trdla nařídil pokutový kop, který neproměnil Picek. Poté si již Lípa závěr pohlídala. Domácí trenér Václav Janata se netajil zklamáním: „Dnes jsme prostě na Lípu neměli, jen mě mrzí úroveň některých rozhodčích. Náš hráč fauluje a žlutou kartu dá hráči hostí. A pak na pokyn kapitána hostí Brože (který je též rozhodčí, jak víme) odpískal penaltu, která zřejmě nebyla, protože ten náš hráč hrál tělem. Je to potom těžké se zvednout. Neproměnili jsme šance, zkrátka dnes jsme na to neměli. Na jaře to Lípě vrátíme."

Branky: 8. Podolský, 39. Brož,  44. Švec,  69. vlastní Klazar.  Rozhodčí Trdla, ČK Móro (K), ŽK 2:2. 100 diváků.

Sestava Arsenalu: Chadraba - Pohorský, Rataj, ( 54. Cimpl), Vodrážka, Půlpán - Brož, Podolský, Opočenský, Šíma- Švec,  Picek