Českolipský sociální podnik ELEKCE, s. r. o. nyní

Verze pro tisk |

Českolipský sociální podnik ELEKCE, s. r. o. má za sebou přibližně rok a půl své činnosti. Jak se jeho činnost vyvíjí?

Jak uvádí jednatel sociálního podniku Mgr. Vladimír Ort: "V průběhu realizace jsme zatím nenarazili na větší problém či riziko, které by ohrožovalo realizaci projektu či existenci podniku. Pouze samotný rozjezd této činnosti nebyl snadný, což jsme naštěstí předpokládali. Potvrdily se naše obavy z nedůvěry potencionálních zákazníků k novému podnikatelskému subjektu (s. r. o.). V této chvíli nám významně pomohl neoficiální partner Farní charita Česká Lípa, který fungoval jako jakýsi garant spolehlivosti a důvěryhodnosti."  

V současné chvíli si sociální podnik ELEKCE, s. r. o., na množství pracovních zakázek nemůžeme stěžovat. Během sezónní doby nebyly žádné velké pracovní prostoje a sociální podnik převážně udržoval zeleň pro větší i menší firmy a fyzické osoby. S přicházejícím podzimem se zaměstnanci sociálního podniku přeorientují na práci povětšinou v uzavřených, vytápěných prostorách. K zimnímu období Vladimír Ort dodává: "Další zajímavou zakázkou, kterou jsme si letošní zimu nově vyzkoušeli, byl úklid sněhu, avšak jsme zjistili, že koordinace pracovní činnosti a především ranní vstávání řadě našich zaměstnanců dělá velké problémy. Proto jsme se rozhodli tuto jednoduchou avšak časově omezenou práci (Sníh se uklízí pouze, když padá!) nabízet dalším osobám z našich vytipovaných cílových skupin a to nad rámec závazných indikátorů projektu." 

Loňská zima byla dlouhá. V současné chvíli se sociální podnik připravuje na mimosezóní práce a věří, že sněhu bude i v tomto období dostatek.

Nahoru