Zákupské slavnosti ve znamení vysokých teplot i návštěvnosti

Verze pro tisk |

Město Zákupy mají za sebou jubilejní XX. Zákupské slavnosti, které se udály 9. a 10. září 2016. Sluníčko nám vrchovatě přálo a přispělo k výborné atmosféře, stejně jako bohatá a pestrá nabídka hudebních čísel napříč žánry.

Slavnosti zahájily v páteční podvečer příjemné tóny klarinetového kvarteta PH Quartet, které zazněly v prostorách nádvoří Státního zámku Zákupy. Diváci mohli ocenit jak skladby klasické hudby, tak i úpravy jazzových, swingových a populárních skladeb, potěšily např. skladby Jaroslava Ježka či George Gershwina. V rámci slavností probíhal na zámku již 3. ročník výstavy jiřinek a letos byla pokřtěna nová odrůda, která nese jméno císaře Františka Josefa I.

Sobotní program slavností, který probíhal v areálu zákupského koupaliště, zahajoval Pavel Callta, kterého s nadšením přivítala převážně mladší generace. Pavel předvedl, i přes nepříznivý úhel slunce, skvělý výkon a na rozdíl od jedné ze svých fanynek, neomdlel a po vystoupení zvládl hodinovou autogramiádu.

Biketrial Martina Šimůnka spolu s jednokolkou uspokojil příznivce adrenalinového vyžití a všichni odvážlivci, který pomáhali při obdivuhodných sportovních výkonech, ve zdraví přežili.
Příznivce písní Waldemara Matušky přišel potěšit Cover Band Vivat Waldemar a pro zralejší generaci byl vrcholem odpoledne Marcel Zmožek se svou elegantní hudební partnerkou Márou, kteří po vystoupení zavítali přímo mezi své fanoušky rozdávat autogramy i přátelské úsměvy.

Představitelé města Zákupy se v rámci slavností ujali milé povinnosti a předali prestižní cenu města panu Františku Vomáčkovi za jeho celoživotní přispění ve prospěch města a také slavnostně pokřtili spolu s autorem Mgr. Jiřím M. Šimkem publikaci „Povídání o Zákupech“.

Nezapomnělo se ani na dětské návštěvníky. Byly pro ně připraveny dílničky pro malé i větší, součástí programu byl klaun s obříma rukama a jeho žonglérské dílny. Největší radost měly děti z hasičské pěny, na kterou netrpělivě čekaly připraveny v plavkách, neboť sluníčko se rozhodně nestydělo.

Obecenstvo, především jeho dívčí část, ocenilo příjemné vystoupení kapely Hodiny známé z televize Óčko, stejně jako výstup rappera Lipa, který byl na pódiu se svým DJ a zpěvačkou. Příznivce rocku nenechal na holičkách večerní host Aleš Brichta, český metalový zpěvák, který v Zákupech vystoupil se svou vlastní kapelou Aleš Brichta Project. Zaznělo mnoho skvělých a známých rockových hitů. Tečkou za jeho vystoupením byl úžasný ohňostroj, který barevně rozzářil oblohu i plochu koupaliště.

Na závěr do nočních hodin za podpory četného obecenstva zahrála hardrocková kapela DOGA, která si se svým týmem doplnila pódium o zajímavé prvky a světelné vychytávky, aby předvedla svou show. 

Po celý den měli návštěvníci možnost využít pouťové atrakce a stánkový prodej, kde si mohli nakoupit něco na zub, osvěžit se dobrým mokem, což při tak extrémně teplém počasí bylo potřeba, či si nakoupit něco pěkného pro radost. 

Letošní zákupské slavnosti se zkrátka povedly po všech stránkách, za což můžeme poděkovat nejen počasí a zájmu diváků, ale především se vše povedlo díky výborné přípravě a práci celého realizačního týmu složeného z lidí místního hospodářství a městského úřadu, a také díky výborné spolupráci se zákupskými hasiči, skauty a podnikateli. V neposlední řadě můžeme poděkovat všem sponzorům a partnerům, kteří přispěli dary a pomocí k realizaci této příjemné akce.

Věříme, že si všichni užili pestrý program a přátelskou atmosféru letošních zákupských slavností a budou se těšit na další ročník.

Video a další fotografie ze slavností naleznete na www.zakupy.cz.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru