Českolipský divadelní podzim 2001

Archiv
Verze pro tisk |

První dva večery (20. a 21. listopadu vždy od 19.30) patří režiséru Františku Zborníkovi a jeho poetickému představení o toleranci a důvěře s názvem "Na druhé straně řeky", které patří pod křídlo Divadelního klubu Jirásek. Diváci při něm nesedí jako obvykle v hledišti, ale ocitají se v bezprostřední blízkosti herců na sedadlech na jevišti. Kapacita představení je proto jen 90 diváků.


Ve čtvrtek 22.11. se bude od 19.30 na prknech Jiráskova divadla odehrávat příběh známého svůdce a bezcharakterního požitkáře, tentokrát v italské verzi s názvem "Don Giovanni", představení českobudějovického Studia dell´arte.


V pátek 23. 11. je na programu od 19,30 hod. hra K. Lupince a S. Štemberové: "Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka"  v provedení Divadla V. A. D. Kladno.


Na sobotu 24.11.od 14.00 je připravena výtvarně a hudebně pestrá pohádková show "Mokrá říše", jejíž  nastudování i text jsou z dílny K. Herzinové a Mladé scény Ústí nad Labem.
Úderem sedmé hodiny večerní se na jevišti začnou střídat členové Divadelního klubu Jirásek a Divadelního klubu mladých, aby  každý z nich přispěl svou troškou do mlýna a aby tak společně oslavili 75. výročí založení "Jiráska". Během slavnostního večera k 75. výročí založení DK Jirásek je na programu divadelní "pelmel" od monologů přes dialogy až po krátké scénky.


Českolipský divadelní podzim pořádá Divadelní klub Jirásek ve spolupráci s městem Česká Lípa, Okresním úřadem a Jiráskovým divadlem Česká Lípa.

Nahoru