Konečné výsledky voleb v České Lípě

Verze pro tisk |

A je hotovo, dočkali jsme se i posledního, 43. okrsku.

Vítězem voleb v České Lípě je hnutí ANO 2011 vedené Jitkou Volfovou. Získalo 23,99 % hlasů. Spolu s ní zasednou v zastupitelstvu staronový zastupitel Jan Riedl, dále nováčci: Martin Brož, Roman Hejna, Martin Volf, Lubomír Růžička a Petr Šimoník.

O jednoho zastupitele méně bude mít Živá Lípa. Tyto dva subjekty by byly schopné spolu sestavit většinovou koalici. Živá Lípa dostala 22,34 procenta. Zastupovat nás za ni budou: Jaroslav Turnhöfer, Štěpán Slaný, Miroslav Hudec, Michal Prokop, Roman Málek a Jakub Mencl.

Třetí skončila ODS s 9,63 procenty. Zpět do zastupitelských židlí se vracejí Karel Tejnora, Juraj Raninec a Petr Novák.

O jednoho zastupitele méně bude mít ČSSD. Strana současné starostky dostala jen 8,34 procenta a, jak jsem psal, dopadla u nás ještě dobře. Mandát získali Romana Žatecká a Petr Máška.

Dva mandáty má i PRO Českou Lípu (8,03 %). I za ně budou zasedat staronoví zastupitelé - Roman Kozák a Jan Rubický. Občané jim dali přednost před Vladimírem Vladimirovem.

Těsně za PRO skončili Piráti. Zastupovat je budou Ondřej Víteček a Petr Jeník.

Tři subjekty získaly jeden mandát. Nezávislé a Soukromníky bude zastupovat Tomáš Vlček. SPD Petr Kropáček a komunisty Oldřich Panc. 

Po některých volbách jsem psal, že bych se nejraději sbalil a někam odletěl. Tentokrát jsem s výsledkem spokojený (i když bych samozřejmě byl rád za kosmetické změny), přesto se jdu sbalit. Za chvíli odlétám. Deník 14 dnů nevyjde.

Zkusím si prognózu. Koalici sestaví ANO s Živou Lípou a přizvou k jednání Piráty a NaS. No, to by asi dokázal předpovědět každý.

Myslím si, že někdo odstoupí a přepustí svůj mandát někomu jinému.

Bojím se, že příkop mezi současným vedením radnice a novými „vládci“ Lípy je velký a bude bránit větší spolupráci. Sám bych byl rád, kdyby se příkop zakopal. Konfrontační styl jsme tady viděli osm let. Je čas se na základních věcech dohodnout.

Přibude práce policii a právníkům. Zdeněk Ježák by se měl ozvat kvůli letákům. A BusLine to taky nemusí mít jisté.

A ještě mi vadí, že se tady opět o něco více rozšířil nešvar bydlet mimo Lípu a přitom nás zastupovat.

Nahoru