Volby 2018 – Stav v 19 hodin

Verze pro tisk |

Ještě, než se vrátíme k výsledkům voleb, předkládám prohlášení starostky města Romany Žatecké k podpisu smlouvy s BusLinem.

„Jsme zodpovědní za to, aby 1. ledna příštího roku vyjely v České Lípě autobusy městské hromadné dopravy. Rozhodnutí v zakázce tedy muselo padnout, aby se nakonec nejezdilo dráž, než je současná vysoutěžená cena. Výsledek výběrového řízení respektujeme, tedy to, po čem volalo zastupitelstvo města – že transparentní výběrové řízení má rozhodnout o tom, kdo bude provozovat MHD v České Lípě. Zakázka byla uzavřena řádně v souladu s kompetencemi rady a MHD se nesmí stát předmětem politických hrátek v povolebních vyjednáváních.“

Juraj Raninec k tomu dodal: „Vysoutěžená cena je srovnatelná s jinými, stejně velkými městy. Nejsme blázni, abychom uvrhli město do stavu, kdy MHD jezdit nebude, případně abychom nechali MHD na pospas dalším nezodpovědným politickým hrátkám, jak tomu bylo u společného dopravního podniku. Naši občané nesmí být rukojmími těchto her a první hysterická reakce opozice dává jasně najevo, že by tomu tak bylo.“

Čas ukáže, jestli problém nebude předmětem politických hrátek. Ale ono se není  čemu divit,kdyby byl, když se takto velká zakázka podepíše v předvečer, vlastně večer voleb. A od podpisu dává ruce pryč i jeden z koaličních partnerů.

Můj okrsek stále nic, tak nakouknu do přidružených obcí. V Častolovicích vyhrála Živá Lípa před ANO a ODS. Komunisti tam dostali jen 0,53 % hlasu, SPD 3,08.

V Žizníkově rovněž vyhrála Živá Lípa. Před ODS a ANO.

V Dobranově vyhrál Zdeněk Ježák, který se angažoval ve zdejším osadním výboru. Porazil tam ANO i Živou Lípu.

Už je spočítán okrsek číslo jedna. To je ten druhý radniční. O více než deset procent tam vyhrála Živá Lípa před ANO. Třetí jsou Piráti.

Sečteno je v Novém Boru. Starostům v čele se starostou Dvořákem o jeden mandát utekla většina v zastupitelstvu. Ale asi nebude problém domluvit se s SNK ED vedenými Lenkou Šepsovou. Ti mají tři mandáty. Pět jich má ANO, po jednom ČSSD, KSČM a ODS.

Většinu má naopak SNK v Žandově. Vedl ho současný starosta Zbyněk Polák.

Defitivní jsou už i výsledky v Dubé. Tam se naopak starostka Zdeňka Šepsová neosvědčila. Její Nezávislí získali jen dva mandáty. Poměrně výrazně vyhrála ODS a získala sedm mandátů z jedenácti. Jedničkou byla Irena Žalovičová, ale v absolutním pořadí ji přeskočila doktorka Hana Středová.

Nahoru