Devadesátku s Jiráskem oslavíte jen jednou za život!

Verze pro tisk |

Jen pár dní před zahájením 40. Českolipského divadelního podzimu chystá DK Jirásek v KD Crystal v rámci doprovodného programu narozeninový ples ve stylu 20. let s křtem publikace pod názvem To jsme my!

V únoru 1926 napsal sám velký mistr Alois Jirásek do České Lípy dopis, ve kterém posvětil snahu místních českých obyvatel o založení ochotnického spolku nesoucím jeho jméno. Od této památné události uběhlo v letošním roce již 90 let. A Divadelní klub Jirásek Česká Lípa funguje stále dál. A nikoli v kmetském duchu, ale pln mladického elánu, nadšení a touhy po dalším tvoření.

Důkazem toho buď nejen premiéra nové hry party okolo režiséra Václava Klapky (v rámci Českolipského divadelného podzimu), ale především velké oslavy, které Jirásek pro své příznivce v letošním roce přichystal (hostují divadelní představení v průběhu celého roku). Tyto oslavy vyvrcholí Plesem DK Jirásek již tento pátek 7. října od 20:00 v KD Crystal.

Taneční večer a křest nové publikace

Ples se ponese v duchu 20. let a, jelikož se jedná o ples divadelní, můžete se v průběhu večera těšit na několik zábavných překvapení. Na programu bude též křest zbrusu nové publikace To jsme my!, v níž si budete moct přečíst osobní vzpomínky členů DK Jirásek na zásadní inscenace souboru od roku 1968 do současnosti. Publikce bude na místě k prodeji všem příznivcům souboru.

K tanci a poslechu bude hrát oblíbená kapela Big Balls a populární Dr. Solfernus 4.0, takže taneční parket rozhodně nezůstane prázdný. 

Vstupenky i na místě

Chcete být u toho spolu se členy DK Jirásek? Vstupenka na ples stojí 250 Kč a poslední lístky jsou stále k mání v kanceláři Lípy Musicy v Klášterní ulici od pondělí do středy od 15 do 18 hodin. Ke koupi budou vstupenky i na místě v KD Crystal před zahájením plesu.

Publikace zaměřující se pohledem herců na nejzásadnější inscenace souboru posledních 50 let.

Ples jako součást 40. ČDP

Pokud nebudete moct dorazit, nevěste hlavu. Od 11. října začíná hlavní program 40. Českolipského divadelního podzimu, který potrvá až do pozdních nočních hodin 15. října a nabídne každý den několik zajímavých divadelních inscenací. To by bylo, abyste si nevybrali alespoň zde. Více info na www.cldp.cz. Mimochodem, už jste viděli letošní video upoutávku?

alt
alt
Nahoru