Divadelní klub Jirásek po divadelním podzimu nezahálí

Verze pro tisk |

Je tomu pár týdnů, co dozněl poslední potlesk 42. ročníku Českolipského divadelního podzimu v Jiráskově divadle v České Lípě. Organizátoři z Divadelního klubu Jirásek Česká Lípa si však dopřáli jen krátký odpočinek a již nyní chtivým divákům servírují další představení. 

Prvním ze série těchto představení je repríza inscenace Tanga pro Ježíška, kterou režisér Václav Klapka nastudoval s Vlaďkou Zborníkovou. Jedná se o komorní hořkou komedii o osudovém setkání dvou neznámých lidí o Štědrém dnu. Oba jsou v práci, sami a navzájem se neznají. Dají se do řeči, odhalují svoje životy až do hořkého rozuzlení. Představení můžete navštívit ve čtvrtek 8. listopadu od 19:00 v Jiráskově divadle v České Lípě.

V prosinci se pak českolipští divadelníci chystají odstartovat nový komorní divadelní cyklus ZJEVistě. Jedná se o pásmo několika představení, které se budou odehrávat s diváky sedícími přímo na jevišti. Prvním z těchto představení bude repríza legendárního českolipského představení Jak se vám líbí Jak se vám líbí? režiséra Václava Klapky. Šestice herců v různých prostředích, různých rolích lidí, stromů, zvířat rozehrávají známý příběh lásky, závisti a boje o moc. A jak to skončí? Jako v každé dobré komedii dobře! Přijďte se podívat v pátek 14. prosince od 19:00 do Jiráskova divadla v České Lípě.

Stalo se již tradicí, že namísto bezduchého sezení u televize nebo nezměrného pití se může českolipský divák na Silvestra bavit v divadle. Nejinak tomu bude i letos, kdy mají Jirásci na Silvestra připravenou reprízu představení Sen v noci svatojánské. Obnovená premiéra byla na Českolipském divadelním podzimu zcela vyprodaná. Takže pokud jste si nechali tuto třeskutou, trošku bláznivou, kouzelnou a barevnou komedii utéct, máte možnost vše napravit v poslední den tohoto roku. Začíná se v 18:30, zabáva zaručena. 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru