Budova bývalé České pojišťovny již oficiálně patří městu

Verze pro tisk |

Majitelem budovy bývalé České pojišťovny v ulici U Synagogy v centru České Lípy je oficiálně město. Může tedy zahájit kroky potřebné k tomu, aby budovu po více než pěti letech uvedlo znovu do provozu. Českolipští zastupitelé tak na svém květnovém jednání schválili rozpočtovou změnu, kterou uvolnili do rozpočtu města 2,5 milionu korun pro první potřebné opravy, revize a zahájení projektové přípravy.

„Peníze jsme převedli z rezervy z minulých let. Dva miliony korun máme připravené v rozpočtu odboru správy majetku a jsou určeny na revize, průzkumy a drobné opravy, které potřebujeme udělat jako první. Půl milionu korun pak máme připraveno v rozpočtu odboru rozvoje města a investic na zahájení projektové přípravy stavebních úprav, které budou nutné k tomu, aby budova mohla sloužit svému účelu,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Koupi budovy bývalé České pojišťovny schválili českolipští zastupitelé v březnu tohoto roku za cenu 18 milionů korun. Záměrem města je sloučit do této budovy všechna přepážková pracoviště úřadu. Veškeré doklady si tak budou moci lidé vyřídit na jednom místě, v jehož blízkosti je navíc velké parkoviště a zastávka MHD. Zprovoznění budovy by pak mělo také napomoci oživení centra města. 

„Nyní musíme provést zejména revizi elektřiny, plynu a zkontrolovat vodoinstalaci a otopnou soustavu. Musíme také provést revizi výtahu, vzduchotechniky, datových rozvodů a telefonní sítě, vyřídit průkaz ekologické náročnosti budovy. Na základě těchto revizí pak provedeme nejnutnější údržbu a první drobné opravy, větší zásahy do budovy budou předmětem projektové dokumentace,“ doplnil českolipský místostarosta Martin Brož.
 

Nahoru