Ředitelkou příspěvkové organizace Kultura je Tereza Vraná

Verze pro tisk |

Novou ředitelkou příspěvkové organizace Kultura bude od 1. července Tereza Vraná. O jejím jmenování do funkce rozhodli českolipští radní na svém zasedání v pondělí 3. června. Nová ředitelka vzešla ze druhého kola výběrového řízení na tuto pozici, které radní vypsali v dubnu tohoto roku.

„Jsem moc ráda, že jsme se v dubnu rozhodli v prvním kole nevybrat nikoho a vyhlásit výběrové řízení znovu. Potvrdil se totiž náš předpoklad, že se přihlásí více kvalitních uchazečů, ze kterých budeme moci vybrat. Mám z výběrového řízení opravdu dobrý pocit, věřím, že se nám povedlo vybrat na tento důležitý post toho správného člověka. Výběrová komise se navíc téměř jednomyslně na vítězi shodla, čehož si vážím a moc děkuji,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

„K ústnímu pohovoru jsme pozvali celkem šest uchazečů, kteří splnili všechny podmínky výběrového řízení. Za sebe musím říci, že byli minimálně tři velmi kvalitní uchazeči, kteří by mohli tento post zastávat. Tereza Vraná při výběrovém řízení všechny členy komise přesvědčila, že je pro tento post tím nejvhodnějším kandidátem, i díky dokonalé znalosti organizace,“ doplnil českolipský radní Michal Prokop.

Tereza Vraná zastávala v příspěvkové organizaci Kultura pozici propagačního referenta. Od prvního května byla pověřena vedením příspěvkové organizace poté, co v prvním kole nebyl vybrán na post ředitele žádný uchazeč a dřívější ředitel skončil ve své funkci ke 30. dubnu.

„Především bych chtěla poděkovat radě města za důvěru, kterou se budu snažit nezklamat. Ve své funkci bych se chtěla zaměřit na rozšíření kulturní nabídky pro širokou veřejnost, zvýšit počet akcí pořádaných přímo naší organizací, začít více využívat výstavní prostory v KD Crystal a více spolupracovat s velkými podniky ve městě,“ řekla Tereza Vraná.

První výběrové řízení na post ředitele příspěvkové organizace Kultura vyhlásili českolipští radní v únoru letošního roku. Poté, co v první kole nikoho nevybrali, snížili kvalifikační předpoklady pro tuto pozici z vysokoškolského vzdělání na vyšší odborné vzdělání či střední vzdělání s maturitou.

Nahoru