Česká Lípa je městem s největším srdcem

Verze pro tisk |

Republikový unikát si mohou lidé prohlédnout na kopci Holý vrch v České Lípě. Visí tam totiž oficiálně největší srdce z proutí v České republice. Rekord autorům Martinu Šimončičovi, Evě Slánské a dalším členům spolku Souznění potvrdila pelhřimovská Agentura Dobrý den. Srdce spolek daroval městu, starostka České Lípy Jitka Volfová za krásný dar osobně poděkovala.

Na výrobu srdce bylo spotřebováno celkem 1500 vrbových proutků. Vyrobit srdce o velikosti 2,95m na výšku a 2,6m na šířku zabralo autorům celkem 150 hodin. Na Holém vrchu srdce visí od prvního května, bylo instalováno právě u příležitosti svátku všech zamilovaných.

„Děkuji všem, kteří se na výrobě proutěného srdce podíleli, zejména pak Martinu Šimončičovi a Evě Slánské, kteří na srdci pracovali nejvíce. Srdce jsem si byla osobně prohlédnout a je opravdu velmi krásné a především obrovské. Vážím si času, který autoři věnovali výrobě srdce, protože to udělali nezištně a čistě jen pro to, aby udělali radost jiným lidem. To, že srdce nakonec věnovali městu, je krásné gesto. Prozatím srdce visí na Holém vrchu, ale můžeme jej v budoucnu přesunout i na další místa v České Lípě, kde srdce bude dělat lidem stejnou radost jako na Holém vrchu,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.
 

Nahoru