V českolipském íčku mají nového dětského průvodce městem

Verze pro tisk |

Regionální turistické informační centrum na náměstí T. G. M. v České Lípě rozšiřuje sortiment svých propagačních předmětů. Od začátku června si tak turisté i občané mohou v íčku za 55 korun koupit dětského průvodce „S pastelkami městem Česká Lípa“. Obsahem balení je samotný papírový průvodce a také pastelky, které budou děti při procházení městem podle průvodce potřebovat.

V dětském průvodci jsou zachycené nejvýznamnější dominanty České Lípy, ale i zajímavosti, jako jsou domovní znamení nebo kubistický dům. Při procházení městem podle dětského průvodce se děti dozvědí spoustu informací o historii města a jeho zajímavých místech. Průvodce seznamuje děti s historií nenáročnou a zábavnou formou s úkoly, které nejčastěji zahrnují dokreslování určitých částí objektů či soch, které děti při procházce objeví. 

Výhodou je, že si děti všímají detailů, které před tím nezaznamenaly, i když daným místem prošly před tím nesčetněkrát. Děti mohou prohlídku podle průvodce absolvovat samy, pracovnice Regionálního turistického informačního centra však nabízejí také možnost komentované prohlídky centra města podle nového dětského průvodce pro dětské či třídní kolektivy.
Kromě Regionálního turistického informačního centra je průvodce k zakoupení také na hradě Lipý a v českolipském muzeu, jedná se o prodeji průvodce u knihkupců.

Nahoru