Česká Lípa se po vítězství nad Ostravou posunula do čela 1. ligy

Netradičně v pátek absolvovali českolipští florbalisté utkání na půdě ostravského nováčka druhé nejvyšší soutěže. První zápas v novém roce se ihned od úvodu zvrhl v nečekanou přestřelku, ve které však FBC dominovalo a na cestu do České Lípy si přibalilo důležité tři body, které zajistily posun v tabulce na dělené první místo. Díky prohře vedoucího Brna se do čela FBC posunulo společně se severočeským rivalem z Liberce.

MVIL Ostrava - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 8:15 (3:3, 3:8, 2:4)

Vstup posledního týmu první ligy do utkání byl famózní, během čtyř minut svítil na světelné tabuli stav 3:0. MVIL na začátku duelu téměř nepůjčoval České Lípě míček a v kombinaci s výbornou střelbou bylo překvapení na světě. Ihned prvním střídání nechytatelně pověsil do šibenice Garlík, toho pak ze středu hřiště napodobil Matěj a od mantinelu Hudec. Česká Lípa se na odpověď zmohla až v polovině třetiny, Podrabský si vyjel z rohu a z úhlu překvapil Kořínka, 3:1. Když FBC ubránilo vyloučení Karla, mohlo slavit další snížení, právě Karel ihned po návratu z trestné pověsil míček přesně nad rameno Kořínka, 3:2. Vyrovnaní přišlo z dorážky Hřebřiny a na konci třetiny se tak začínalo od nuly.

Ve druhé části se MVIL dostal ještě jednou do vedení, po příchodu ze šaten trochu zkrotil odhodlání České Lípy na velký obrat Šrámek, který z brejku nedal Mückovi šanci, 4:3. Pak ale přišel střelecký koncert favorita, během šestnácti minut přišlo osm branek, nejprve srovnával Podrabský, rychlý hattrick během tří minut si připsal Novák, Tichý poté využil přesilovou hru. Další branky přišly z hokejek Hřebřiny, Motejzíka a Karla, 4:11. Krasojízdu si českolipští nechali zkazit odfláknutou poslední minutou, kdy jim Ostrava vstřelila dvě branky, které ještě soupeři trochu vrátily naději na zvrat v utkání, 6:11.

Díky slušnému vstupu do poslední třetiny, se však žádné drama nekonalo, Vnuk, Novák a dvakrát Podrabský dostali skóre až na 6:15. Kosmetická úprava přišla opět na konci třetiny, to se trefil Robenek a Keuza, 8:15.

branky: 1. Antonín Garlík, 3. Vítězslav Matěj, 5. Robin Hudec, 23. Jiří Šrámek, 40. Filip Machálek, 40. Jakub Robenek, 52. Jakub Robenek, 59. Georgi Kezua - 9. Tomáš Podrabský, 16. Jakub Karel, 16. Jan Hřebřina, 24. Tomáš Podrabský, 25. Jakub Novák, 27. Jakub Novák, 28. Jakub Novák, 33. Milan Tichý, 36. Jan Hřebřina, 37. Štěpán Motejzík, 40. Jakub Karel, 41. Radovan Vnuk, 46. Jakub Novák, 46. Tomáš Podrabský, 52. Tomáš Podrabský;

rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 27; zásahy brankářů: Vojtěch Kořínek 18, Jorgos Jatagandzidis 9 - Lukáš Mück 17