Česká Lípa v prvním kole prohrála s Ústím 8:6

Českolipští florbalisté v prvním kole sezóny 2016/17 podlehli týmu z Ústí nad Labem, kterému rozhodně měli co vracet za vyřazení ze čtvrtfinále play-off v uplynulé sezóně. I přes vydařený úvod zápasu Českolipských se ale Ústí dostalo do hry a dlouho dominovalo. Herní zlepšení ze strany České Lípy přišlo až ve třetí třetině, a přestože svěřenci trenérky Bartošové dlouho dotahovali, z utkání nakonec odešli bez bodu.

Florbal Ústí nad Labem - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 8:6 (3:2, 3:0, 2:4)

Do hry nastoupily nové opory - útočník Jaromír Ekl a obránce Daniel Štěrba, naopak kvůli zranění nemohla nastoupit celá řada hráčů. Uběhla ale pouze minuta a jednadvacet vteřin a Ekl po průniku přesně našel Kněžoura, který otevřel skóre zápasu. Česká Lípa vedla zhruba minutu, na druhé straně se dokázal rychle prosadit Kopecký. V 11. minutě se Ústečtí dostali do vedení, ale vyrovnání přišlo opět rychle, kdy zdařilou souhru uklízel do prázdné Karel. V závěru první třetiny hrálo Ústí přesilovku, když se kvůli sekání nechal vyloučit Bureš. Ve velkém tlaku Ústečtí překonat brankáře Chynu nedokázali, ale ve hře pět na pět již ano a na kolotoč přihrávek byla obrana již krátká - 3:2.

Druhá třetina byla v režii domácího týmu, který po celých dvacet dominoval jak herně, tak fyzicky a Česká Lípa byla spíše do počtu. Ústí dokázalo odskočit až na stav 6:2, kdy zakončilo několik rychlých kontrů do rozházené českolipské obrany. Do střelecké listiny se postupně zapsal Kolstrunk, Kužel a Krbec.

Do poslední části českolipská trenérka překopala sestavu a hodně aktivním stylem začali hosté dělat první problémy v ústecké obraně. Tlak na chvíli přerušil svým vyloučením Slaný, ale i v oslabení se dokázaly Brzdy prosadit, Ekl zatáhl míček po mantinelu a předložil volnému Jansovi - 6:3. Deset minut před koncem dostala Česká Lípa zajímavý volný úder před brankářem Hlavou, Slaný přiťukl novicovi v českolipském dresu Štěrbovi a ten se trefil přesně nad gólmanovo rameno - 6:4. O dvě později minuty bylo ještě veseleji, velký tlak zakončil z dálky Slaný, na jeho střelu přes clonu několika hráčů neměl Hlava nárok - 6:5. Když už se zdálo, že Česká Lípa svojí snahu dotáhne, Ústí vykřesalo trochu náhodnou odpověď, Stummer nahodil míček na Chynovu branku, kde ho se štěstím tečoval Kužel a přidal trochu klidu na ústeckou lavičku - 7:5. Asi definitivní zlom přišel o necelou minutu poté, nedůsledné napadání využili domácí k rychlému brejku, který zakončoval Stibor - 8:5. Česká Lípa se pokusila o zvrat v power-play, ale kosmetická úprava výsledku v podání Slaného již na vítězi regionálního derby nezměnila.

Komentář trenérky Lenky Bartošové: „Úvod první třetiny se nám povedl a dostali jsme se do vedení 1:0, to ale bohužel dlouho nevydrželo a soupeř otočil zápas, kdy jsme po první třetině prohrávali 3:2. Druha třetina byla hodně nevydařená, soupeř proměňoval rychle protiútoky, které vznikaly po našich chybách na soupeřově půlce. Ve třetí třetině jsme změnili hru. Tím jsme dokázali dotáhnout soupeře na jednobrankový rozdíl. Pak ale přišly dva rychlé góly, které definitivně rozhodly o vítězství Ústí.”
Již v sobotu čeká Českou Lípu další prvoligový zápas, k němu musí absolvovat nejdelší letošní cestu do dalekého Rožnova, kde se pokusí zlomit malé prokletí, na východních hranicích totiž ze tří zápasů dokázali vyhrát pouze jediný duel.

Branky (asistence): 01:21 Daniel Kněžour (Jaromír Ekl), 13:35 Jakub Karel (Lukáš Mlejnek), 43:44 Dominik Jansa (Jaromír Ekl), 49:35 Daniel Štěrba (Štěpán Slaný), 51:55 Štěpán Slaný (Jaromír Ekl), 58:15 Štěpán Slaný (Jaromír Ekl) – 02:34 Viktor Kopecký (Petr Pojar), 10:20 David Stummer (Vladimír Štorek), 19:27 Viktor Kopecký (Mikuláš Krbec), 27:23 Jakub Kolstrunk (Radek Kužel), 38:13 Radek Kužel (Vladimír Štorek), 38:24 Mikuláš Krbec (Radim Kühnel), 54:06 Radek Kužel (David Stummer), 55:07 Adam Stibor (Mikuláš Krbec)
Střely na bránu: 39 - 22