Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Česká Lípa vstoupila do sezóny úspěšně, Svitavy porazila 7:2

Florbalisté FBC Brzdy CZ Česká Lípa mají za sebou úspěšný vstup do nové sezony, když na domácím hřišti porazili tým Svitav 7:2. Zápas měli po celý jeho průběh pod kontrolou a soupeři dovolili pouze dvakrát snížit na rozdíl tří branek. Skóre vylepšili dva dvougóloví střelci – Jakub Novák a Milan Tichý. S českolipským dresem se minimálně do konce roku požehnal ruský gólman Ivan Ponomarev.

Českolipští se mohli opřít především o výborný start do utkání. Loučícího se brankáře Ponomareva nahradil mezi třemi tyčemi Lukáš Chyna a dlouho držel čistý štít. Po několika neproměněných šancích, kdy se zaskvěl nejlepší svitavský hráč – brankář Jiří Skácelík – se štěstí usmálo na kapitána Lukáše Mlejnka, po jehož náhozu na branku míček někudy propadl za brankovou čáru a Česká Lípa se dostala do rychlého vedení. Veseleji bylo ještě v téže minutě. Tichý se dostal do ideální pozice na střed hřiště a svým oblíbeným švihem překonal gólmana Svitav podruhé.

Poté Svitavy malinko vyrovnaly hru a Česká Lípa se už tak snadno do blízkosti brankáře Skácelíka nedostávala. Pomoci jí mohlo trestné střílení Podrabského zkraje druhé třetiny, ale exekutor s ním naložil bídně. Přesto se většinu času hrálo před brankou hostů. Výborně se prezentovali mladí florbalisté v českolipském dresu, kteří nápaditou hrou vytvářeli nadějné pozice pro sebe či spoluhráče. Těsně před koncem první poloviny zápasu vybídl Jansa ke skórování Hřebřinu a ten se nemýlil. Na začátku 35. minuty dokázala Česká Lípa konečně využít také přesilovku. Důraz na brankovišti osvědčil také Jakub Novák a čtyřbrankový náskok už toho večera nešlo pustit.

Také Svitavy ale měly několik nadějných příležitostí, těsně před druhou přestávkou jednu z nich využil Doseděl přesnou střelou na vzdálenější tyč domácí branky a gólman Chyna poprvé kapituloval. Žádný zvrat se ale nekonal. Svěřenci trenéra Jiřího Stožického totiž předvedli dobrý nástup do třetí třetiny a dorážející Jansa potvrdil, že zápas se rozhodoval zejména v otázce důrazu na brankovišti. Málo platné bylo Svitavám rychlé snížení z hole Bečváře. Ještě jednou totiž přesně zacílil domácí obránce Tichý a na konečných 7:2 pak ještě upravil opět v přesilovce další přesnou dorážkou Jakub Novák.

FBC Brzdy CZ Česká lípa – FbK Svitavy 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Mlejnek (Slaný), 6. Tichý (Hřebřina), 29. Hřebřina (Jansa), 35. Novák, 44. Jansa (Karel), 48. Tichý (Jansa), 52. Novák (Vnuk) – 38. Doseděl (Štancl), 45. Bečvář (König).
Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 39:27. Diváci: 252.

Sestava České Lípy: Ponomarev (3. Chyna) – Vnuk, Tichý, Jiránek, Pastor, Slaný, Mlejnek, Hřebřina, Matějíček, Podrabský, Jansa, Novák, Kněžour, Vlček, Karel.