Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Česká Lípa vyrovnala stav série, Start přejela 5:1

Semifinálová série se vyrovnala, Česká Lípa sice v sobotu těsně podlehla Startu, včera jej ale jednoznačně převálcovala. Českolipští po většinu času zcela dominovali a po první třetině vedli o dvě branky. Vedení si domácí tým, který byl hnán famózním publikem, udržel až do konce zápasu. A co víc, z převahy Severočechů se zrodila jasná výhra v poměru 5:1.

Nejlepším hráčem domácích byl pak David Marhan, který se vrátil po zranění kolene a hned vsítil dvě branky.

Česká Lípa vlétla do zápasu mnohem lépe a od úvodu měla navrch. V osmé minutě přišel klíčový zlom zápasu, kdy se domácím podařilo vsítit tři branky během tří minut. Do haly navíc dorazil rekordní počet diváků v této sezoně – 367, a tak nebyla o fantastickou atmosféru nouze. V závěru první třetiny hosté sice snížili, jenomže na tento úspěch v následujících periodách nenavázali.

Druhá třetina probíhala zprvu krapet opatrně a ani jednomu z týmů se nedařilo propracovat do zakončení. To se stávalo jen zřídkakdy, například když kapitán domácích Mlejnek vypálil z pravé strany, ale Karel Kotoun, který předváděl parádní zákroky po dobu celého zápasu, na jeho pokus vyzrál. Ve druhé třetině tak díky semknutým obranám a mnoha zablokovaným střelám nepadla žádná branka.

Daniel Kroupa, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti, našel zkraje třetí třetiny na středu hřiště volného Jakuba Karla, který ihned poté skóroval. A po několika minutách uprchl po pravé straně Jakub Jirsa, který následně předložil míček před branku, kam doběhl David Marhan, jenž následně trefil volné místo u tyče.

Česká Lípa zaslouženě vyhrála a celá tato semifinálová série se stěhuje do Prahy, kde se další dva zápasy odehrají následující víkend.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa ─ FBC Start98 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Branky: 9. Marhan (Slaný), 12. Vnuk (Karel), 12. Jeřábek (Slaný), 43. Karel (Kroupa), 46. Marhan (Jirsa) - 19. Stejskal (Štyler)
Střely celkem: 28 – 22.
Nejlepší hráči: David Marhan (Česká Lípa), Petr Stejskal (Start98)