Česká Lípa vyzve na úvod play-off pražský Start

Verze pro tisk |

Vrchol sezony je tady! Florbalisté České Lípy už o nejbližším víkendu 18. - 19. března vstoupí do play-off. Jejich soupeřem bude pražský Start, proti němuž se už jednou ve vyřazovací fázi soutěže utkali. Pražané tehdy v semifinále zvládli vyrovnanou bitvu 3:2 na zápasy, když rozhodující bod vybojovali na severu Čech v pátém duelu.

Mužstvo Startu prožilo svou nejlepší sezonu před dvěma lety. V roce 2015 po vyřazení České Lípy bylo jen malinký krůček od postupu do Superligy, nicméně nakonec šel dál po drtivém domácím vítězství Litvínov. Start posléze nezvládl ani baráž proti Vinohradům, a tak blízko nejvyšší soutěži ještě nebyl. V loňské sezoně pak Start ve čtvrtfinále vyřadil silné Znojmo, aby následně padl v semifinále s Kladnem.

Bezesporu největší posilou Pražanů se v průběhu sezony stal Radim Cepek. Mnohonásobný reprezentant, který naposledy aktivně působil v pražském Chodově, se rozhodl ve svých 41 letech po odvolání z trenérského postu u reprezentace pomoci prvoligovému Startu. Cepek zatím naskočil do tří prvoligových zápasů, ale ani jednou doposud neskóroval, pouze si připsal několik asistencí.

Mužstvo Startu dokončilo letošní základní část na šestém místě. Po velmi solidním začátku přišel menší útlum v prostřední fázi sezony, a i když v závěru ročníku dokázal Start vyhrát třeba v Ústí nad Labem, po porážkách v posledních dvou kolech z toho nakonec bylo jen konečné šesté místo.

Nejproduktivnějším hráčem Startu byl v dlouhodobé fázi sezony Ondřej Vavro, který je českolipským fanouškům určitě dobře známý z play-off před dvěma lety. Tehdy pomohl pražskému týmu k postupu čtyřmi přesnými semifinálovými trefami. Letos Vavro nasbíral 39 kanadských bodů, pouze o jeden více než druhý muž produktivity kluby Jiří Šrámek. Jinak FBC Start98 nepatřil ke špičce v žádných klubových ani individuálních statistikách soutěže.

Česká Lípa byla proti Startu v letošní sezoně úspěšná dvakrát, ani jednou to však nebylo úplně jednoduché vítězství. Na severu Čech se svěřenci trenérky Lenky Bartošové mohli opřít zejména o fantastickou druhou třetinu, kterou ovládli poměrem 5:0, celkově pak zvítězili 6:4. Ve druhém zápase ovlivněném pozdním příjezdem českolipských hráčů kvůli sněhové vánici sice byl Start dvě třetiny lepším týmem, ale hosté otočili v poslední části hry z 2:4 na konečných 8:5 i díky výbornému výkonu brankáře Jana Dvořáka.

Maximem Severočechů v play-off je zatím dvojnásobná semifinálová účast z let 2014 a 2015. Česká Lípa tehdy pokaždé byla vyřazena celkem z Prahy. Před třemi lety dělily mužstvo FBC od finále pouhé minuty, ale Vinohrady předvedly zázračný obrat ve čtvrtém zápase a vyhrály sérii 3:2. Uplynulé play-off proti Ústí nad Labem nabídlo jen jednu výhru a brzký konec ve čtvrtfinále.

"Čeká nás asi nejtěžší možný soupeř. Z vyrovnané dvojice Hattrick Brno – Start, jsme kvůli fanouškům vybrali pražský celek. Čeká nás těžká série," uvedl manažer klubu Štěpán Slaný. "Start jsme si přáli a jsme rádi, že na nás vyšel. Budou to hodně těžké a zároveň tvrdé zápasy, ale nevytratí se z nich florbal. Chtěla bych pozvat všechny fanoušky jak na domácí, tak na venkovní zápasy," doplnila trenérka Lenka Bartošová.

Play-off začne v České Lípě o tomto víkendu. První duel je na programu v sobotu 18. března od 19:00, druhý duel série se hraje rovněž na severu Čech v neděli od 16:00. Odvety na hřišti Startu jsou na programu nadcházející víkend. Vstupné je jako po celou sezonu zdarma.
 

Nahoru