Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Další demolice v podání českolipských florbalistů

Florbalová sága opět pokračuje. Českolipští florbalisté neprohráli již čtrnáct utkání v řadě, navíc ve své nové hale doslova drtí své soupeře. V posledních pěti domácích utkáních nastříleli celkem 66 branek! Na českolipské pevnosti si o víkendu vylámaly zuby týmy ze západu Čech.

FBC Spilka & Horák Česká Lípa – Slavia VŠ Plzeň 14:3 (4:1, 8:1, 2:1)

Česká Lípa – Sobotní utkání s plzeňskou Slávií bylo další odvetou, která spadá již do druhé poloviny sezóny. Plzeňský tým je jedním z nováčků ve druhé lize a před víkendovými zápasy jim patřila devátá příčka. Běhavý a dravý florbal je styl, kterým se Slavie zatím v sezóně prezentuje. V posledních zápasech se jim ovšem nedařilo, o gól prohráli s Rokycany a Chomutovem.

Kupodivu to byl právě plzeňský tým, který otevřel skóre utkání. Po chybě domácí obrany se sám na brankáře řítil Kodalík, který poněkud se štěstím zakončil. Č. Lípě chvíli trvalo, než se dostala do zápasu, avšak po úvodní brance se hráči probudili a začali předvádět hru, na kterou je českolipské publikum zvyklé. V 9. minutě srovnával na 1:1 Merlíček, kterého našel pasem Marhan. Během několika dalších minut už se hrálo jen na jedné polovině a to byla hlavně ta plzeňská. V 10. minutě se od mantinelu vytočil Novák a prudkou střelou překonal hostujícího brankáře podruhé. Zanedlouho poté vybojoval opět Novák míček pro svůj tým, tentokrát ho posunul na Tregnera, který galantně vybídl Smolnického, jenž zakončoval do prázdné brány. Poslední gól v první třetině padl zásluhou Jirsy, který si zkušeně poradil při trestném střílení. Stav zápasu byl tak 4:1 pro Č. Lípu.

Druhá třetina přinesla devět branek, z toho počtu hned osm do hostující branky. Českolipští si příliš nebrali servítky a svému sokovi dali pořádnou lekci. Merlíček si nejprve lehce poradil s plzeňskou obranou a sám zakončil a o chvíli později nahrával zpoza brány na volného Marhana, který se nemýlil. Ve 27. minutě se skvěle po pravé straně uvolnil Karel, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a zvyšoval již na 7:1. Poté už to byl střelecký koncert v podání domácího týmu. Střelami z půlky se blýsknul Vnuk s Tichým a poté přidal další branku Karel, když spolu s Bezouškou prošli přes téměř polovinu hřiště. Zdálo se, že skóre zápasu bude narůstat dál a dál, naštěstí pro hosty tomu tak nebylo, nejproduktivnější byla hlavně druhá třetina. Její skóre završil sedmnáct vteřin před koncem Karel, který zkompletoval hattrick.

Třetí třetina už byla „povinnou“ dohrávkou z obou stran. Nicméně domácí ve svém tempu nepolevovali, spíše si vyčerpali střelecké štěstí, a tak jen nepřesnými pokusy ohrožovali hostující svatyni. V úvodu třetiny přidal třetí plzeňský gól Kuthan, když mu do prázdné branky z pravé strany nahrával Hodl. Třetí gól v zápase si schoval až do 48. minuty také Merlíček, který se dočkal hattricku stejně jako Karel. Č. Lípa si tak ze zápasu odnesla další vysokou výhru 14:3.

Branky (asistence):
09:06 Merlíček (Marhan), 10:17 Novák (Karel), 16:26 Smolnický (Tregner), 19:20 Jirsa, 23:20 Merlíček (Jeřábek), 25:54 Marhan (Merlíček), 27:37 Karel (Tichý), 27:50 Vnuk (Tichý), 30:44 Tichý (Vnuk), 31:30 Karel (Bezouška), 37:04 Tichý (Merlíček), 39:43 Karel (Tichý), 45:03 Karel (Jeřábek), 48:36 Merlíček (Jirsa)

Sestava:
Mayer (Knol) – Jirsa, Tichý, Mlejnek, Vnuk – Bezouška, Jeřábek, Marhan, Karel, Merlíček, Novák, Tregner, Smolnický.

Trenér: Štěpán Slaný
Diváci: 36
Střely: 50:20
FBC Spilka & Horák Česká Lípa – FbC Sokol Rokycany 12:0 (3:0, 4:0, 5:0)

Česká Lípa – Nedělní utkání mělo být alespoň z dosavadních zkušeností pro českolipské florbalisty obtížnou zkouškou. S Rokycany dokonce prohráli českolipští v předposledním zápase minulé sezóny na jejich palubovce a letos s nimi hráli v úvodu sezóny vcelku vyrovnanou partii. Jenže prognóza se nenaplnila, ba naopak. Tento zápas vyšel soupeři nejhůře, jak to šlo. Rokycanští útočníci si připsali na své konto pouhých deset střel za zápas, což je opravdu bídná vizitka.

Celý zápas jakoby se hrál pouze na jednu branku, což byla ta hostující. Hned v první minutě skóroval Bezouška, kterého pasem vybídl Jeřábek. O tři minuty později již Rokycany prohrávaly o dvě branky, prosadil se Karel, který skákavý míček dokázal dostat až za záda rokycanského gólmana. Ve 13. minutě vystihl chybu v obraně hostujícího týmu Smolnický a zvyšoval na 3:0. Rokycany se jen těžko dostávaly z vlastní poloviny. Ojedinělé akce končily na holích domácích obránců, kteří s přehledem kontrolovali hru. Dost často se zdálo, že se jedná spíše o exhibiční utkání.

Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu, čtvrtou branku vstřelil Tregner. Ve 27. minutě pálil z poloviny hřiště kapitán Mlejnek, jehož střela se odrazila od tyčky do brány. Následovala další vlna neúspěšných pokusů, kterými českolipští zásobovali obranu Rokycan. Ve 30. minutě se trefil znovu Mlejnek, když doklepával míček do odkryté branky.

Rokycanští nejspíše neplánovali, že si z Č. Lípy odvezou tolik branek, bohužel proti tomu neudělali takřka nic. Ve třetí třetině stihl hattrick zkompletovat Motejzík, který si za zápas připsal dokonce šest kanadských bodů. Navýšit skóre mohl Jeřábek, jenže neproměnil trestné střílení. Zápas se dohrával v poklidném tempu, Č. Lípa si tak mohla připsat další tři body za drtivé vítězství 12:0.

„Víkendová utkání byla jednoznačně v naší režii, jsem spokojený s plným výkonem až do konce utkání, podle toho také vypadá i výsledek. Za 14 dní nás čeká klíčové dvojkolo, kde se patrně rozhodne o celé sezóně,“ komentoval víkendová klání trenér Č. Lípy Štěpán Slaný.

00:50 Bezouška (Jeřábek), 05:35 Karel (Jeřábek), 13:12 Smolnický (Tregner), 20:54 Tregner (Motejzík), 22:27 Bezouška (Jirsa), 27:34 Mlejnek (Motejzík), 30:26 Mlejnek (Smolnický), 41:03 Motejzík (Smolnický), 41:59 Karel (Bezouška), 45:24 Motejzík (Tregner), 46:35 Motejzík (Smolnický), 53:34 Tregner (Motejzík)