Do Lípy opět přijede televize, florbalisté hrají duel s Libercem

Verze pro tisk |

Opět po dvouleté přestávce zamíří na zimní stadion do České Lípy televizní utkání. Před kamerami České televize se florbalisté České Lípy představí ve středu 29. září v pikantním derby proti krajskému rivalovi z Liberce.

Na zimní stadion se Česká Lípa ve své klubové historii stěhuje k soutěžnímu zápasu už pošesté. Shodou okolností poprvé to bylo právě proti Liberci, ale ještě ve druhé nejvyšší soutěži v sezoně 2015/2016. Českolipští tehdy dokázali porazit svého soupeře 6:5, přičemž rozhodující gól vteřinu před koncem zaznamenal Štěpán Slaný.

Stejný hráč se pak výrazným příspěvkem podílel také pod velké drama o dva roky později. Tehdy už oba týmy byly superligové a Českolipští si užívali euforie z prvních superligových zápasů. Slaný zápas v závěru dovedl k remíze 6:6, v prodloužení se ale prosadil Lukáš Veselý a vybojoval pro Liberec bod navíc. Ve stejné sezoně odehrála Česká Lípa na zimním stadionu i tzv. school match pro děti z okresních i českolipských základních škol, proti Bohemians se však museli svěřenci trenérky Lenky Bartošové smířit s porážkou 5:13.

Další dva duely na ploše zimního stadionu se pak uskutečnily proti pražským soupeřům. Ve výborné atmosféře si body odvezla jak Sparta za vítězství 5:3, tak Tatran po výhře 5:4, kterou si však musel vybojovat až snovým obratem v závěrečných minutách utkání. Českolipští tak na první vítězství v přímém přenosu před kamerami České televize stále čekají, neboť dosud neuspěli ani ve venkovních zápasech proti Tatranu nebo Mladé Boleslavi.

Utkání bude za stávajících podmínek volně přístupné libovolnému počtu diváků. Vzhledem k teplotě na zimním stadionu bývá tradičně tento duel hrán hned v záříjovém programu. „TV utkání v České Lípě tradičně otevírá florbalovou sezonu. Jelikož nemůžeme vysílat kvůli špatným dispozicím z naší domácí sportovní haly, musí se celý zápas přesunout na zimní stadion, kde je naprosto klíčová teplota. Vzhledem k tomu, že zimní stadion není odizolován, platí pravidlo, že čím déle do zimních měsíců, tím klesá možnost dostat se na alespoň nějakou komfortní teplotu ve které lze superligový zápas odehrát,“ uvedl klubový manažer Štěpán Slaný.

Celému českolipskému realizačnímu a organizátorskému týmu tak už nyní začaly perné dny s přípravou plochy tak, aby o poslední záříjové středě mohl být tento duel odehrán se vším všudy. „Televizní přenos pro nás znamená vyblokování stadionu na dva dny, speciální pokládku izolační vrstvy, kterou přivezou tři kamiony a poté pokládku florbalového povrchu. I přes organizační složitosti a současné nastavení kolem covidu doufáme, že se nám podaří zimní stadion naplnit do odpovídající návštěvy. Tomu má pomoci i náš středeční soupeř, neboť přijede náš dlouhodobý rival z Liberce, se kterým se každý rok střetáváme i výsledkově v tabulce a vždy končíme v těsné pozici za ním nebo před tím,“ završuje Slaný.

Utkání začíná od 17:00 a přímým přenosem ho bude vysílat ČT Sport.

Nahoru