Česká Lípa vyzrála na Znojmo a veze výhru 5:2

Verze pro tisk |

Po čtyřzápasovém bodovém půstu se přece jenom florbalisté České Lípy dokázali prosadit a zvítězili ve Znojmě 5:2. V zápase se mohli opřít o houževnatou obranu a rychlý přechod do útoku, který vyústil vprvní úspěch sezony.

Domácí dle očekávání začali soupeře od úvodního buly tlačit a několikrát ho zle pozlobili. Šindelář ale nevyužil několik nadějných možností a poprvé udeřilo na druhé straně. Hřebřina rozehrál akci na pravé křídlo, kde se chopil míčku Novotný a krásným tahem překonal brankáře Hándla. Od té doby se hosté chytli a začali si více věřit i na soupeřově polovině.

Svou pohodu pak dokumentovali v 16. minutě, kdy z obrovské dálky napřáhl Slaný a překonal brankáře Hándla schovanou ranou přesně k tyči. Když pak využil přesilovku po Novotného střele tečující Krajcigr, začalo to vypadat velmi nadějně. Tím spíše, že hosté bez úhony přečkali tlak soupeře ve druhé třetině a jistý Ponomarev dokázal v celém zápase pochytat 25 ran protivníka.

Definitivní rozhodnutí navíc padlo zkraje třetí části hry. Krajcigr vybojoval v rohu hřiště míček pro Novotného a ten ho zavěsil do šibenice domácí svatyně. Znojmo sice rychle odpovědělo, když se s trochou štěstí prosadil Kucharič, ale ve zbylých patnácti minutách většinou jen marně tříštilo své útoky o českolipskou obranu.

O malinkou zápletku se ještě postarala využitá přesilová hra při vyloučení Krajcigra, kdy se tři minuty před koncem prosadil ranou do šibenice Krejčíř, ale času na vyrovnání už domácím mnoho nezbylo. Hru bez brankáře navíc potrestal svým druhým zásahem v utkání Krajcigr a pečetil premiérové body pro Českou Lípu za vítězství 5:2. Tento týden se svěřenci Lenky Bartošové utkají s dvěma pražskými celky. Nejprve zajíždí na horkou půdu Chodova a pak doma 30. září od 18:00 vyzvou Střešovice.

„V dnešním zápase jsem po dlouhé době opět viděla českolipské srdíčko. Kluci dřeli od začátku až do konce. Znojmu jsme nedovolili hrát jeho oblíbené krosy. Naše bloky zase zabránily střelám od mantinelu. Když náhodou něco prošlo na gólmana, tak tam byl skvěle chytající Ponomarev,“ hodnotila tříbodový zisk Bartošová.

TJ Znojmo Laufen CZ – FBC 4CLEAN Česká Lípa 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)
Branky: 45. Kucharič, 57. Krejčíř – 10. a 43. Novotný, 16. Slaný, 18. a 60. Krajcigr.
Rozhodčí: Mikula, Gavlas. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:14. Diváci: 300.
 

Nahoru