Českolipským florbalistům začíná sezona, čekají je Vítkovice

Verze pro tisk |

Druhá sezona v Tipsport Superlize pro FBC 4CLEAN Česká Lípa je na spadnutí. Hned úvodní soupeř nového ročníku, který zavítá na palubovku severočeského týmu, budí velký respekt. V pátek 7. září totiž přijede vicemistr z roku 2018 a vítěz Českého poháru, celek 1. SC TEMPISH Vítkovice. Tým složený z mnoha reprezentantů bude patřit k favoritům soutěže i letos.

Pro Vítkovice byla minulá sezona velmi úspěšná. Tým nejprve dosáhl na své třetí vítězství v Poháru České pojišťovny a následně obsadil třetí místo v základní části Tipsport Superligy. Skvělá jízda v play-off vyvrcholila ve dva jasné postupy přes Střešovice a Chodov v poměru 4:1 na zápasy a tuto cestu zastavila až v ostravském Superfinále Mladá Boleslav po porážce 5:6 v prodloužení.

Šestinásobný ligový šampion se netají velkými ambicemi i v letošním roce. Musí se sice obejít bez špičkového útočníka Martina Tokoše, který bude nastupovat v Mladé Boleslavi, i tak je ale soupiska týmu nabitá. V týmu například zůstal jeden z nejproduktivnějších mužů soutěže Lukáš Hájek, který patřil k oporám v dlouhodobé části i v následném play-off. I letos ho budou doplňovat Adam Delong nebo Jakub Hubálek.

Česká Lípa se s tímto soupeřem v soutěžních zápasech zatím utkala dvakrát. Na domácí půdě se po vyrovnaném utkání zrodila porážka 3:6, ostravský celek pak zvládl zápas na domácí půdě vysoko 8:2. Favoritem budou hosté zcela nepochybně i v pátečním duelu. Vítkovice se účastnily i elitní skupiny prestižního turnaje Czech Open. Tam porazily Thurgau, Spartu nebo Chodov, ale stopku jim vystavil celek finského Nokianu. Na posledním přípravném turnaji se pak Vítkovice v okleštěné sestavě utkaly se Slovenskem (6:6), ostravským MVILem (16:1) a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (7:9). Tým loni oslavil své 25. výročí.

Česká Lípa zaznamenala několik přípravných utkání se střídavými výsledky proti Pardubicím, Ústí nad Labem či Bohemians a zúčastnila se tradičního Czech Open, kde nestačila po solidních výkonech ve skupině i v prvním kole play-off v dalším zápase vyřazovací části na Karlovy Vary. Trenérka Lenka Bartošová musí oželet v letošní sezoně služby dvou mladoboleslavských hráčů Jaromíra Ekla a Tomáše Kadlece. Do Královských Vinohrad pak opět odešel Radovan Vnuk.

Mezi posilami pak vyčnívá především jméno Radka Krajcigra. Ten platil v Mladé Boleslavi za elitního střelce a měl by být velkým posílením českolipského týmu. Kromě něj jsou v týmu nově také Petr Novotný, který nastupoval za prvoligové Karlovy Vary, Alois Burian z Kladna nebo navrátilec z Brna Milan Tichý, který po loňské sezoně, kterou prakticky celou vynechal kvůli zranění, opět zamířil do svého mateřského města. Kapitánem i letos zůstává zkušený Lukáš Mlejnek.

Šéftrenérka klubu a trenérka mužského A týmu Lenka Bartošová si je vědoma kvalit pátečního soupeře České Lípy. „Los nám do prvního kola nám přidělil vícemistra republiky. Celou letní přípravu jsme se soutředili na určité věci, o kterých jsme věděli, že v nich máme nedostatky. Naopak Vítkovice jsou přesně týmem, který v těchto činnostech (rychlost, technika, herní vyspělost) nad všemi týmy v ČR vyčnívá. Těším se na porovnání s nimi," doplňuje s tím, že hlavním cílem týmu v nové sezoně je opět přímá záchrana.

Premiérové utkání v nové sezoně začíná v pátek 7. září od 19:30 v českolipské sportovní hale. Vstupné na utkání je tradičně zdarma.

Nahoru