FBC to zvládlo! Porazilo Ústí a na charitě vybralo 15 000 korun!

Předvánoční čtvrtek florbalisté zvládli na jedničku, před plnou halou porazili v derby Ústí nad Labem, posunuli se před ně na průběžné druhé místo a ještě během toho zvládli vybrat v rámci charitativní akce Večer plný dárků 15 000 korun na sportovní vybavení pro Denní stacionář. Motivování byli i samotní hráči, za každý vstřelený gól putovalo z kabiny na účet dvě stě korun.

I přes netradiční čtvrteční termín zápasu se sešla v českolipské hale na derby plná hala, která ještě před úvodním buly zatleskala ke čtyřicátinám jednomu z trenérů, sponzorovi, veteránovi a občasnému zdravotníkovi Gabrielu Žehovi.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - Florbal Ústí 6:4 (3:0, 0:3, 3:1)

Domácí Brzdy se prosadily ihned v úvodu utkání, Slaný nabil Kněžourovi, který nachytal mladého brankáře Skálu táhlou střelou do bližší šibenice, 1:0. V úvodní třetině diktovala tempo jenom Česká Lípa a Ústí se pokoušelo o sporadické protiútoky. V sedmé minutě českolipská přesilovková formace slavila druhou branku, Jirsa našel z rohu Mlejnka, který se z brankoviště prosadil, 2:0. Další nabídnutou početní výhodu Českolipští proměnit nedokázali, při největší příležitosti netrefil Podrabský z úhlu prázdnou branku. FBC se tak radovalo až na konci třetiny, Slaného přihrávka propadla přes Hřebřinu až k Vlčkovi, který z otočky mířil přesně k tyči, 3:0.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ ZDE

Ve druhé třetině Ústí vytáhlo presink, ani ten však České Lípě nedělal větší problémy a celou třetinu zaměstnával brankáře Skálu na druhé straně. Branky však paradoxně padaly na druhé straně. V polovině utkání byl vyloučen Jeřábek za hru rukou a mladá ústecká hvězda Kolstrunk mířil z výjezdu přesně pod břevno. Zmíněný hráč měl prsty i v další brance, ta padla o minutu později, Kolstrunkův výjezd sice obrana ještě zastavila, ale na dorážku Nováka byla již krátká, 3:2. Obrovské množství šancí na českolipské straně končily ve skrumáži před ústeckou brankou a z brejku udeřilo Ústí potřetí. Rychlý kontr zakončovala z dálky německá posila Schuschwary, 3:3.

Stažení na dvě formace znamenal mnohem aktivnější vstup České Lípy do poslední části. Z mnoha vypracovaných šancí se nakonec prosadila až po “námazu” ústecké obrany, Podrabský nabil Novákovi na jehož střelu byl Skála krátký. Definitivní uklidnění přinesl navrátilec do sestavy Procházka, který nejprve vyprášil brankářovi betony a až poté uklidil z druhého pokusu míček do odkryté branky, 5:3. Jedna z mála šancí na zvrat přišla ve 46. minutě, Slaný vytahoval míček z malého brankoviště s mírným přešlapem a rozhodčí nařídili trestné střílení, Kolstrunk si však na Mückovi vylámal zuby a když ho Ústí nepřekonalo ani v následné přesilovce všechno směřovalo do koncovky, ve které si Lípa zkušeně hlídala svůj náskok. Definitivní potvrzení tří bod přišlo pět minut před koncem, Hřebřina prošel středem a trefil přesně do protipohybu Skály, 6:3. Následná ústecká power play znamenala jen snížení o jednu branku, kdy se ze středu nemýlil Nikolič. Na konci mohla ještě Lípa náskok navýšit, ale Novák ani Podrabský prázdnou branku netrefili.

Česká Lípa díky výhře přeskočila o jeden bod svého rivala a po dokončení čtrnáctého kola bude nejhůře třetí. čtvrtý Liberec (stejně bodů, lepší vzájemné utkání) totiž hostí Rožnov a první Brno (o bod více než Česká Lípa) zajíždí do Svitav.