Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Florbalisté Č. Lípy si odvezli z Králova Dvora tři body

V pravé poledne se z Č. Lípy vypravily dva autobusy, jejichž cílem byl Králův Dvůr. Tam čekal na českolipské florbalisty první zápas play-up o 1. ligu. Českolipští po šedesáti minutách dokázali vydřít výhru s rozdílem jedné branky, a zajistit si tak lepší výchozí pozici pro páteční odvetu na domácí palubovce.

T.B.C. Králův Dvůr- FBC Spilka & Horák Česká Lípa4:5 (3:2, 0:2, 1:1)

Králův Dvůr–Úvod sobotního zápasu se nesl v hodně aktivním duchu. O první branku utkání se postaral již v polovině 2. minuty domácí Merhout, když utekl českolipským obráncům. Neuplynulo ovšem ani dvacet vteřin a radost domácím fanouškům sebral Tichý, ten natáhl na polovině hřiště ke střele, jenže zapadla přes hradbu těl až do domácí branky.

Druhou brankou Králova Dvora se prezentoval Bachan. Z otočky mezi kruhy poslal míček přesně do rohu českolipské brány. Ačkoliv se hosté snažili a byli aktivnějším týmem, nedařilo se jim zakončovat. To ale prolomil ve 13. minutě Motejzík, podobně jako Tichý při prvním gólu, poslal dalekonosnou střelu z půlky a skóroval. Nicméně si tento stav hosté pohlídat nedokázali, jelikož těsně před koncem nechali do prázdné branky zakončovat nikým nehlídaného kanadského hráče JoelaInouyeho.

Druhá třetina vyšla lépe Českolipským, v úvodu třetiny poslal nahrávku Merlíček na nabíhajícího Nováka, jenž se trefil na vzdálenější tyč domácí branky. Králův Dvůr mohl opět navýšit vedení během přesilové hry, jenže hostující obrana výborně blokovala jejich střelecké pokusy. Skvělým zákrokem se na druhé straně blýsknul gólman Novák, když rukou vyrazil střelu mířící do prázdné branky. Nestačil ovšem na Filipcovu střelu ze 38. minuty. Hostující Bezouška vyslal Filipce, který položil gólmana a poté bez problému skóroval do odkryté branky.

Poslední třetina nabídla pořádné florbalové drama. Šest minut před koncem srovnal na 4:4 Matyáš a oba dva týmy mohly již vyhlížet pomalu prodloužení. Jenže na to nakonec nedošlo. Míček do branky Králova Dvora poslal svým druhým gólem opět Motejzík, čímž zajistil Č. Lípě důležitou výhru.