Je tu další zápas na zimním stadionu! Tentokrát přijede Sparta

Verze pro tisk |

Opět po roce se fanoušci florbalu v České Lípě dočkají velké show. Mohou se totiž těšit na atmosféru velkého zápasu na zimním stadionu, který budou přenášet i kamery ČT Sport. Soupeřem České Lípy bude tentokrát semifinalista loňského ročníku ACEMA Sparta Praha a přáním klubu je dosáhnout alespoň na tisícovou návštěvu.

Loni se Česká Lípa utkala v regionálním derby s Libercem. Zápas měl úžasnou atmosféru a skončil nakonec vítězstvím hostů 7:6 po prodloužení. Čas začátku utkání se však oproti loňsku posune o dvě hodiny a úvodní buly tak je naplánováno už na 18:00. „Jednoznačně je to dobře. Jsme rádi, že se nám podařilo vyjednat s unií a televizí dřívější start utkání. Jde o všední den a loňský zápas od 20 hodin nebyl pro úplně ideální. Naším cílem je zimní stadion opět naplnit a vytvořit perfektní atmosféru. K tomu samozřejmě musíme pomoci i my na hřišti. Ambice na překonání tisícovky diváků samozřejmě máme," vyhlašuje manažer klubu Štěpán Slaný.

Sparta ovšem zatížila konto českolipského týmu v loňském ročníku dvěma vysokými porážkami a nemalými ambicemi se netají i letos. „Výběr soupeře nám úplně nepřál, tlačil jsem spíše na regionálního rivala z Liberce, či celky Znojma a Brna, se kterými pravděpodobně budeme hrát o přímou záchranu. Sparta za poslední sezóny hodně nainvestovala do kádru a výrazně se přiblížila TOP3 - Vítkovicím, Boleslavi a Chodovu. Čeká nás hodně těžký zápas a už kvůli fanouškům si musíme sáhnout na dno. Byla by ostuda odejít s náloží," zmiňuje Slaný po dvou předchozích porážkách na úvod sezony.

Česká Lípa má i v letošním roce dva kluby působící v nejvyšší soutěži. Kromě florbalistů se to už delší čas daří také futsalistům, nicméně zápasy na zimním stadionu mají vždy speciální nádech větším počtem diváků a specifickou atmosférou. „Velký zážitek to je nepochybně pro celý náš klub, ale především zmiňuji i velmi důležitou prezentaci našeho sportu v České Lípě. Jde o propagaci florbalu vůči široké veřejnosti, sponzorům a vedení města. Každou sezonu pracujeme na tom, že chceme náš klub stále posouvat a zdokonalovat kvalitu celé organizace. Věřím, že se nám to daří a toto je nyní naše odměna," těší se Slaný na další z vrcholů stále bohatších klubových dějin.

Pořádat zápas mimo obvyklé místo ovšem není vždy jednoduché. Kromě samotné přípravy hřiště jsou s tím spojené i další výrazné náklady. „V českolipských podmínkách je uspořádání takového zápasu hodně těžké. Sportovní hala bohužel nemá rozměry a kapacitu pro podobná utkání, a když k tomu připočítáme tribunu, ze které není vidět, tak vše musíme organizovat na zimním stadiónu, který není zateplen. Proto se snažíme TV zápasy pořádat ihned ze začátku sezóny. Jen zakrytí ledu speciální izolační vrstvou nás vyjde ke sto tisícům. Jeden takový zápas pak stojí zhruba 180 tisíc korun. Bez podpory města a sponzorů bychom to nezvládli. Nicméně je velká škoda, že zimák nemá multifunkci a sportovní hala je spíše tělocvična," doplnil bývalý reprezentant.

Na diváckou atmosféru se však pochopitelně i on těší. Loni padl na zimním stadionu rekord, kdy zápas s Libercem sledovalo 1 322 diváků. „Sportovní nadšenci mají po delší době vidět českolipský sport na vrcholové úrovni v zajímavém prostředí. Ostatně každý vrcholový sport na živo je vždy zážitkem a myslím, že ve skvělé kulise s bohatým doprovodným programem je to ještě lepší!" slibuje Slaný s tím, že i letos v koutku duše věří v hojnou diváckou návštěvu.

Zápas proti Spartě začíná na českolipském zimním stadionu v pondělí 17. září od 18:00 a vstupné je dobrovolné.

Nahoru