Dnes je 01. 10. 2024
svátek má Igor

Junioři na domácí palubovce nezaváhali a jsou v čele druhé ligy

V 5. a 6. kole druhé juniorské ligy se představil tým juniorů FBC CL Evans Česká Lípa před domácím publikem v Novém Boru, kde se střetl s Domažlicemi a nebezpečnou Plzní.

FBC CL Evans Česká Lípa – TJ Jiskra Domažlice 15:0 (5:0, 3:0, 7:0)

V tomto zápase nebylo pochyb o jasném favoritovi, Domažlice přijely jen s osmi hráči do pole a bylo otázkou času, kdy se proti kombinační hře České Lípy ztratí síly. V páté minutě natáhl na půlce, z oblíbeného místa českolipských střelců, Jakub Novák a poslal první navštívenku do Fouskovy klece. Novákova branka byla patrně spouštěcím mechanismem, FBC se v každé třetině několikrát zapsala do střeleckých statistik, v první se trefil ještě Beránek z výjezdu, Tichý z půlky, opět Novák a střelecký účet první části uzavřela druhá útočná řada, po Kolářově zvonkohře na tyčky, úspěšně s problémy dorazil do prázdné branky Jansa. Druhá třetina nabídla opět to stejné – drtivý tlak České Lípy, ojedinělý brejk Domažlic, se kterými si buď poradila obrana, nebo debutant v českolipské brance – Ondřej Malec, který předvedl několik jistých zákroků a za svá záda nepustil ani jednu střelu. Gól zaznamenal nejprve z volného úderu se štěstím Mach, poté po krásné akci na jeden dotek Beránek a v polovině utkání zkompletoval hattrick Novák. Třetí třetina už byla pouze z povinnosti a jediným otazníkem bylo to, zda se trefí Neužil a zúročí tak tréninkovou píli při své dalekonosné střele nové generace. Tento otazník zmizel v desáté minutě, kdy se právě Neužil prosadil střelou na první tyč, na čtyři minuty zaúřadoval podruhé, a když odmítl hattrick neproměněním obrovské šance v brankovišti, skončil zápas drtivým skóre 15:0.

FBC CL Evans Česká Lípa – FBC Plzeň 6:4 (3:0, 2:2, 1:2)

Po třech jednoduchých zápasech nás čekal nepříjemný soupeř ze západočeské metropole – FBC Plzeň. CL Evans má však po dobře odehraných zápasech vysoké herní sebevědomí, které ukázal i na začátku zápasu, dobře kombinoval a nepouštěl plzeňské do velkých šancí. Když ve čtvrté minutě se trefil Novák, poté Merlíček a dobré napadání na konci třetiny zužitkoval Mach, vypadalo to na další jasný zápas v režii FBC. Po 16-ti vteřinách zvýšil na 4:0 Novák po akci Merlíčka, což byl patrně signál pro Plzeňské ke zvýšení aktivity, začali se více vysunovat a ve třetí minutě po odražené střele od zadního mantinelu dorazil přes Hybše plzeňský kapitán Vokál. Česká Lípa však kontrovala rychle, Novák našel Beránka a ten zužitkoval svojí střelu tahem – 5:1. Na konci druhé třetiny šel za katr českolipský Neužil za opakované přetupky, po dvou obrovských šancích v oslabení se nakonec radovalo na druhé střaně – Krčál špatně vyhodil a pro Rybnikára nebyl problém dorazit míček do prázdné branky, 5:2. Nástup do třetí třetiny se Plzni povedl vítečně, nejprve se prosadil Němeček, v dalším střídání od mantinelu opět Rybnikár a v tu ránu byla Plzeň na dostřel. Plzeňských hráčů najednou bylo všude hodně, Česká Lípa se opět dostala trochu do tempa a k vidění byl hezký florbal od obou týmů, nutno však dodat, že domácí tým se trápil v koncovce a ve třetí třetině zahodil několik obrovských šancí. FBC vysvobodilo až vyloučení Tichého a ihned z volného úderu se sehrál nacvičený přesilovkový signál – Vnuk se trefil k pravé tyčce a poslal Lípu do uklidňujícího vedení, které si již pohlídala do konce utkání.

sestava:

Malec (1. zápas), Krčál (2. zápas) – Vnuk (1+3), Hybš (0+1), Neužil (2+0), Tichý (3+2) – Beránek (3+3), Merlíček (1+2), Novák (5+2), Jansa (2+2), Mach (3+1), Kolář (0+1), Černák (0+3)