Lípě utekly v Ostravě body v posledních vteřinách

Velmi smutnou cestu zpět na sever Čech zažili českolipští florbalisté po nedělním duelu v Ostravě. Téměř 800 kilometrů na cestách kýžené body do tabulky nepřinesly, o ty přišli hráči hodně hořce, pouhé dvě vteřiny před koncem zapadla za záda brankáře Chyny tečovaná bekhendová střela od mantinelu.

MVIL Ostrava - FBC PULLO TRADE Česká Lípa 6:5 (1:2, 2:1, 3:2)

Utkání se nevyvíjelo dobře již od samotné rozcvičky, mladá opora Radek Matějíček cestoval pouze na úvodních pár minut rozcvičení, během kterých si obnovil zranění kotníku, a do utkání nezasáhl. Přidal se tak k řadě dalších hráčů, kteří do Ostravy z podobných důvodů vůbec neodcestovali.

Vyrovnané utkání mnoho krásy nenabídlo, na místy mokrém florbalovém povrchu se sváděla spíše bitva na úrovni národní ligy. Do vedení šli hned v první minutě domácí, Jakubec natáhl na mantinelu a jeho střela zapadla až ke vzdálenější tyčce Chynovy branky, 1:0. Vyrovnáno bylo však záhy, osvědčená spolupráce zafungovala mezi Eklem a mladým Kněžourem, který uklízel bekhendem v malém brankovišti do prázdné branky, 1:1. Ve 14. minutě pak Chyna nadvakrát zlikvidoval obrovskou šanci Ostravy, míček rychle vyvezl do brejku Ekl a přesnou střelou do šibenice nedal Kořínkovi žádnou šanci, 1:2.

Ve druhé části mohla hrstka diváků ve studené hale na okraji Ostravy sledovat podobně bojovné tempo, které však postrádalo trochu florbalové nadstavby. Domácí dobře bránili a Česká Lípa si tak po celý zápas nedokázala poradit s přechodem do plné obrany. MVIL se opět prosadil již v úvodní minutě, Šrámek nahodil míček do brankoviště, kdy si ho smolně ztečoval českolipský kapitán Pastor. Do vedení šla Lípa ihned poté, Slaný rozehrál volný úder na Ekla a ten střelou od mantinelu překonal Kořínka, 2:3. Srovnáno bylo v polovině utkání, další šťastnou branku vstřelila Ostrava po odrazu od zadního mantinelu. Machálkova střela se odrazila tak dobře, že Jakubec na druhé tyčce pohodlně dorážel do prázdné branky České Lípy, 3:3.

I v poslední třetině padla branka hned na začátku, Slaný využil volný úder a ranou přesně k tyčce poslal FBC opět do vedení, 3:4. I na tuto branku Ostrava našla odpověď, Svačinka se od mantinelu nemýlil, 4:4. Českou Lípu sráželo mnoho individuálních ztrát na středu hřiště, následné brejky pak hasila českolipská obrana s pomocí Chyny. Jeden z mnoha protiútoků však za zády Chyny skončil, Tomiczek na brankáře nevyzrál, ale následná dorážka Tesárka již v brance skončila, 5:4. Dvě minuty před koncem byl stav již kritický, českolipský time-out a následná hra bez brankáře Ostravu zamkla v jejich obranném pásmu a minutu před koncem Slaný nabil Kněžourovi, který našel místo na první tyčce, 5:5. Na poslední vteřiny třetí části zapomene z České Lípy málokdo. Čekání na prodloužení zmařila zbytečná rozehrávka České Lípy, ke které se dostal Robenek a vstřelil asi svou nejšťastnější branku své kariéry. Bekhendový pokus zoufalosti dvě vteřiny před koncem zapadl s pomocí teče až za záda Chyny a Ostrava tak mohla slavit tři body.

Česká Lípa nevyužila možnost dalšího posunu tabulkou a naopak nechala svého ostravského souseda v tabulce odskočit na několik bodů. Již v úterý se střetne doma v pohárovém duelu s Tatranem Střešovice, který musí pro postup do další fáze nutně Českou Lípu porazit. Domácímu týmu o nic nejde, ze dvou utkání nevydoloval ani jeden bod a je již jasné, že v náročném programu dostanou nyní možnost nadějní mladí hráči mužského “A” týmu.

branky: 1. Marcel Jakubec, 22. Jiří Šrámek, 31. Marcel Jakubec, 47. Lukáš Svačinka, 54. Adam Tesárek, 60. Jakub Robenek - 2. Daniel Kněžour, 14. Jaromír Ekl, 22. Jaromír Ekl, 43. Štěpán Slaný, 59. Daniel Kněžour; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení:0:0; využití: 0:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Vojtěch Kořínek 28 - Lukáš Chyna 27; po třetinách: 1:2, 2:1, 3:2.