Pět důvodů proč přijít v pondělí na zimní stadion!

Verze pro tisk |

Už v pondělí 18. září vypukne na českolipském zimním stadionu velká bitva. Nese slovutný název Severská, a není to označení ukvapené. Ve velké krajské bitvě v rámci florbalové Superligy se zde totiž proti sobě utkají mužstva České Lípy a Liberce. „Naše fanoušky nám všichni závidí. Teď mají ideálnou možnost ukázat to celé republice,“ přeje si útočník Jakub Novák. Níže si můžete přečíst pět důvodů, proč byste měli v pondělí večer vyrazit na zimní stadion a stát se součástí této fantastické události.

1. Překonání diváckého rekordu

Česká Lípa se může dlouhodobě spolehnout na obrovskou podporu z tribun. Před dvěma lety, kdy se oba týmy utkaly rovněž na zimním stadionu, si na tribuny našlo cestu 585 diváků. Teď je cílem organizátorů tuto metu překonat a stanovit tak novou nejvyšší historickou hodnotu. „Těším se na skvělou atmosféru. Přijde určitě hodně lidí. Zimák má jednu velkou tribunu, ze které je dobře vidět na hrací plochu,“ věří Novák.

2. Krajské derby s Libercem

Zápasy s Libercem o krále našeho kraje bývají ozdobami florbalového dění v České Lípě. Možná ještě dnes máte v paměti zápas zpřed dvou let, který vteřinu před koncem rozhodl přesnou ranou Štěpán Slaný. I tentokrát se dá očekávat velká bitva. „Už od dob starších žáků si pamatuji na to, jak jsme se s Libercem vždy doslova řezali. Tyto zápasy jsou vždy nesmírně vyhecované a nejinak tomu bude i v pondělí,“ všiml si gólový útočník.

3. Televizní přenos

Vůbec poprvé v historii klubu bude jeho zápas přímým přenosem přenášet veřejnoprávní televize. Také proto byl stanovený začátek zápasu na netradiční pondělí od 20:00. „Samozřejmě se před televizními kamerami bude chtít každý ukázat. Zápas uvidí ještě mnohem více lidí, než sedí standardně na tribuně. Teď je potřeba, aby tenhle tlak hráče nesvazoval, ale spíše je namotivoval k lepším výkonům,“ je jasno Jakubu Novákovi.

4. Velká kulturní událost pro Českou Lípu

Florbal je spolu s futsalem výkladní skříní českolipského sportu. Obě sportovní odvětví působí v nejvyšší soutěži a obě se snaží dělat dobré jméno celému městu. Florbal je navíc na okrese vůbec nejnavštěvovanějším sportem a i díky němu je Česká Lípa na mapě České republiky zase o kus známější. „Celá republika nám vždy naše fanoušky záviděla a myslím, že po derby nám je bude závidět ještě víc,“ upozorňuje na výhody početné divácké kulisy Novák.

5. Boj o body do Superligy

Pro nováčka letošního ročníku navíc bude velkou motivaci uspět v souboji proti soupeři, který je hratelný z hlediska bodového zisku. Dva vyrovnané zápasy zpřed dvou let naznačují, že i tentokrát si soupeři nic nedarují. „Je sice teprve začátek sezony, ale každý bod nám může chybět. Nemůžeme jít na palubovku pouze s tím, že si zápas chceme užít. Pamatuji si, jak jsme kdysi nepostoupili jen o skóre do play-off juniorské ligy a nakonec jsme sestoupili. Takže půjde o hodně,“ zakončuje Jakub Novák.

Zápas začíná v pondělí 18. září od 20:00 na zimním stadionu v České Lípě a vstupné je jako na všechny ostatní zápasy ZDARMA.
 

Nahoru