POKUD TO JEŠTĚ NEVÍTE: Florbalisté postupují do Superligy!

Sen se stal skutečností a Česká Lípa si po pětiletém působení v první lize zahraje mezi tuzemskou klubovou elitou Tipsport Superligu. Definitivně o tom rozhodla výhra v sobotu 6. května na Kladně 10:4, která stanovila konečný stav baráže na 3:1 pro severočeský tým.

Několik předchozích marných pokus o průnik do nejvyšší soutěže tým nezlomilo a jeho kostra zůstala pohromadě. Trenérka Lenka Bartošová sestavila dohromady velmi kompaktní mix hráčů, který se dokázal porvat i s nepřízní osudu a po nezvládnuté finálové série se Znojmem dokázal proti Kladnu vybojovat vytoužený postup.

Sobotní duel zvládli Českolipští výborně v koncovce. Ač tentokrát Kladno nepřehrávali, trestali každu jeho chybu. Na úvodní branku Kamila Bříšky dokázal zareagovat Přívara, ale ve zbytku třetiny Severočeši odskočili a ve vedení již zůstali do konce zápasu. Druhou trefu hostujícího týmu přidal opět Bříška, pak se prosadil Karel a krátce před koncem první části hry i Jakub Jirsa.

Ve druhé třetině hry se Česká Lípa soustředila výhradně na obranu svého náskoku. Jenže hned zkraje prostřední dvacetiminutovky snížil překvapivou ranou Cvrček a bylo jen o dva góly. Jiné šance ale končily na výborném Dvořákovi a hosté hrozili i z brejků. Své šance sice nevyužili Kněžour a Bříška, ale těsně před koncem druhé části hry vrátil rozdíl na tři branky po skvělé Jirsově přihrávce Jansa.

Třetí třetina nakonec přinesla velké drama, ač to zpočátku nevypadalo. Po chvilce hry se přesnou dorážkou Bříškovy střely do tyče prosadil Kněžour a na tribunách zaplněných českolipskými fanoušky bylo veselo. Další dobré možnosti ale pojištění náskoku již nepřineslo a Kanonýři začali mohutně dotahovat.

Necelých dvanáct minut před koncem skóroval Soukup a další branku přidalo Kladno poměrně rychle. Důrazný na brankovišti byl Michal Klápa a za další čtyři minuty dotáhl svůj tým již na rozdíl čtyř branek. Hostům se v tu chvíli nedařilo dostat se k míčku, většina střel Kladna však buď prošla pouze k Dvořákovi, nebo skončila na bloku.

Definitivní rozhodnutí pak padlo v čase 56:27. Po další ráně Kladna do českolipských bloků se zmocnil balonku Tichý a dokázal ho dopravit až do opuštěné branky soupeře. V tu chvíli bylo jasné, že Superliga Českou Lípu nemine. V euforickém závěru se pak ještě mezi střelce zapsali v dalším sledu Tichý, Legner a v posledních vteřinách zápasu zkompletoval hattrick Kamil Bříška.

Po závěrečných vteřinách nastala obrovská radost České Lípy, která si tak v příští sezoně může vychutnat superligové boje proti velkým esům českého florbalu Střešovicím, Vítkovicím či Chodovu.

Kanonýři Kladno – FBC PULLO TRADE Česká Lípa 4:10 (1:4, 1:1, 2:5)
Branky: 14. Přívara, 23. Cvrček, 49. Souku, 53. Klápa – 7., 16. a 60. Bříška, 17. Karel, 20. Jirsa, 40. Jansa, 43. Kněžour, 57. a 59. Tichý, 60. Legner.
Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Bez vyloučení. Střely na branku: 32:35. Diváci: 285.