Štěpán Slaný: V Superlize nechceme propadnout

Verze pro tisk |

Do premiéry v Tipsport Superlize už florbalistům České Lípy zbývá pouze pár dnů. Vytoužený cíl, o který usilovali několik let, se v realitu promění o úvodním záříjovém dni, kdy svěřenci Lenky Bartošové zajíždí na půdu velmi silné Ostravy. „Vstupujeme do neznáma. Těžko se odhaduje propast mezi oběma soutěžemi,“ zůstává na vážkách zkušený matador Štěpán Slaný.

Česká Lípa si vybojovala postup mezi elitu až jako třetí tým z první ligy a podle předsezonních odhadů je největším outsiderem soutěže. Přesto by se ráda mezi tuzemskou špičkou neztratila a potěšila diváky kvalitními výkony. „Český florbal se během pár let ohromně posunul. Je to druhý nejmasovější sport a elitní soutěž této úrovni odpovídá,“ přidává se hráč, který si už ligu zahrál v několika klubech a naposledy v ní působil před odchodem do České Lípy v Mladé Boleslavi.

Teď si zahraje také s mateřským klubem, jenž navíc v příštím roce oslaví dvacáté výročí svého vzniku. Stylovější tečku si přitom mohl představit jen těžko. „Je to pro mě zadostiučinění. Dost lidí si při mém odchodu z Mladé Boleslavi klepalo na čelo, proč v nejlepším věku odcházím k nováčkovi první ligy. Ale já chtěl hrát ligu s Českou Lípou,“ vzpomíná na klíčový zlom kariéry. Teď bude patřit k největším oporám mladého týmu.

Florbalová veřejnost se tak na severu Čech může těšit na bitvy s věhlasným týmy, jakými jsou Střešovice, Vítkovice či Chodov. Po sezonách plných výher si ale zároveň budou muset příznivci okusit patrně i hořký šálek čaje. „Šest let jsme prakticky jen vyhrávali. Teď přichází jiná doba. Tři body pro nás budou mít cenu zlata. Chceme však v každém zápase nechat na hřišti vše. V žádném zápase nechceme propadnout,“ upozorňuje Slaný.

Kádr se přes léto prakticky nezměnil. Patriot Slaný při jeho tvorbě dává důraz především na silné pouto ke klubu a provázanost s rodným městem. „Nejsme profesionálové, ale spíš nadšenci. Mohli bychom přilákat více ostřílených borců, ale nechtěli jsme. Chceme, aby byl každý superligový zápas pro naše českolipské kluky svátkem. Myslím si, že si stejně jako naši fanoušci užijí i přenos před kamerami ČT Sport proti Liberci,“ upozorňuje na druhý domácí duel v rámci derby, který bude sehrán na Zimním stadionu 18. září. Premiéru před vlastními fanoušky pak obstará již tuto neděli souboj s Otrokovicemi.

Reálně dosažitelným cílem by mohla být záchrana v soutěži. Výsledky v přípravě však ukazují, že to nebude snadné. Česká Lípa vysoko prohrála v Pardubicích, na Czech Open utrpěla debakl od Ústí nad Labem, ale také v některých zápasech dokázala překvapit. „Z přípravy nemá smysl dělat závěry. Všichni něco zkouší a slaďují se na úvodní ostrý duel. Nechceme se ani nijak upínat na záchranu. Primární je sehrát v nejvyšší soutěži důstojnou roli a výsledkově nepropadnout. Pokud se nám to povede, záchrana přijde ruku v ruce s tím,“ neztrácí optimismus Slaný. Vstupné na domácí duely zůstává i v tomto ročníku zdarma.

neděle, 3. září, Sportovní hala Česká Lípa, 16:00, FBC PulloTrade Česká Lípa - Panthers Otrokovice

Nahoru