Dnes je 01. 10. 2024
svátek má Igor

Českolipská rezerva si přivezla debakl

V sobotním odpoledni sehrála českolipská rezerva 17. kolo krajského přeboru na hřišti Pěnčína. K utkání vzhledem k marodce v dospělých týmech  nastoupilo několik dorostenců. V prvním poločase Lípa předváděla dobrý fotbal.

Druhý poločas patřil jednoznačně domácím. Domácí trenér Houška k tomu řekl: „ Dnešní soupeř nebyl vůbec jednoduchý, i když výsledek vypadá jednoznačně. V prvním poločase mladíci z Arsenalu vypadali jako komplexní celek. Hráli výborně, dobře zkracovali hřiště, útočníci byli doplňováni. Nebylo to pro nás vůbec jednoduché. Podařilo se jim vstřelit první branku. My jsme do druhé půle udělali několik změn, což nám pomohlo a hlavně jsme brzo srovnali  skóre na 1:1. To vše vedlo k tomu, že jsme zápas převrátili ve svůj prospěch. Znovu musím přiznat, že výsledek neodpovídá dění na hřišti. Česká Lípa má v těchto mladících, pokud se bude s nimi dobře pracovat, dobrou základnu pro A-tým.“

FC Pěnčín – Arsenal Česká Lípa B 5:1 (0:1)

V úvodu první půle měl gólovou šanci na hlavě Bečvařík po centru Šlechty mířil hlavou z osmi metrů jen do gólmana.  O čtyři minuty později zahrozili domácí. Matějček Pavel se dostal za obranu a chtěl přehodit Pavlíčka v brance Arsenalu, mířil nad. Při další akci domácích se blýskl svým zákrokem gólman hostí, když likvidoval střelu Mrklase z deseti metrů. Poté mířil českolipský Měšťan z třiceti metrů těsně vedle levého růžku domácí branky. Po půlhodině hry vyboxoval Pavlíček nebezpečný centr Sedlmajera z rohové kopu. Poté dvakrát zahrozil Šlechta z levé strany, mířil do boční sítě.  Lípa se dočkala jediného gólu v 37.minutě po centru Picka se hlavou trefil Bečvařík – 0:1.

Na začátku druhé půle zahrozil Sedlmajer přízemní střelou, když se dostal před gólmana Pavlíčka, jenže trefil jeho nohy. V 64. minutě po trestném kopu z 32 metrů Pěnčín srovnal skóre, úspěšným střelcem byl Sekerák. O tři minuty později se trefil Matějček Jan z davceti metrů – 2:1. Další gól přišel po centru Sekeráka a následné teči Matějčka Pavla – 3:1. O minutu později se Lípa radovala z gólu, jenže zbytečně. Gól nebyl pro údajný ofsajd Kaňkovského uznán. Svoji tragickou desetiminutovku zakončila Lípa pokutovým kopem, který přišel po faulu ve vápně. Šťastným střelcem byl Matějček Pacel – 4:1. V samotném závěru utkání přidal ještě pátý gól Mrklas, když ze 40 metrů přeloboval gólmana Pavlíčka. Trenér Bohuslav Najman k utkání řekl: „ První poločas kluci makali, ve druhém poločase polevili v napadání, čehož soupeř využil ke tlaku. Prostě jsme totálně vybouchli v závěru utkání. Neumím si to vysvětlit. Do šedesáté minuty jsme soupeře drželi na uzdě a pak se to změnilo. Prostě jsme vybouchli.“

Branky: 64. Sekerák, 67, Matějček Jan, 72. a 74. Matějček Pavel, 89. Mrklas – 37. Bečvařík

Rozhodčí: Mrkáček, ŽK 0:2, počet diváků 60

Sestava České Líépy: Pavlíček – Měšťan, Rataj, Košek, Pohorský – Kliment ( 59. Půlpán), Picek, Švec, Bečvařík – Šlechta, Kaňkovský