Dnes je 01. 10. 2024
svátek má Igor

Českolipský Arsenal opět remizoval

V sobotním odpoledním nepříznivém počasí se střetl v Hlavici domácí sportovní klub s českolipským Arsenalem, dle postavení v tabulce byla favoritem Hlavice. Jde o dva týmy dosud neporažené na jaře a zůstalo to i po tomto utkání.

Co se dělo na hřišti, to hodnotil domácí trenér Jaroslav Dočkal: „ Lípa si zasloužila remízu, ale s fotbalem, to nemělo nic společného.“

SK Hlavice – Arsenal Česká Lípa 2:2 (1:1)

Za větrného a deštivého počasí začal první poločas a prvně zahrozila Česká Lípa, kdy ve 3. minutě nebezpečně vystřelil Vrabec, gólman Štěpanovský míč vyrazil k Hradeckému, který mířil nad branku. O čtyři minuty později se již hosté radovali z gólu. Moulis zatáhl míč po levé straně, poté prošel podél brankové lajně do vápna a následně našel před brankou zcela volného Vrabce, ten poslal míč mezi tři tyče. Po čtvrt hodině hry zahrozili domácí, kdy Förster zaslal centr z trestného kopu na Novotného, kterému jeho hlavičku zlikvidoval gólman Meier. V 18. minutě mohl skóre zvýšit českolipský Novotný, kdy po centru Píchy z trestného kopu orazítkoval jen tyč. Následnou dorážku poslal Voltr vedle. Vyrovnání přišlo v 29. minutě z trestného kopu Förstera, který obstřelil zeď – 1:1. Závěr první půle nic zajímavého nepřinesl.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s první šancí. Střelec vyrovnávajícího gólu Förster z přímého kopu našel hlavu Němce, ten mířil přes celou branku vedle. Poté Voltr u postraní čáry zpracoval míč a následně prošel do vápna, vystřelil, jenže trefil obránce. Při další akci mířil Pícha z dvaceti metrů těsně nad branku. V 61. minutě šli domácí do vedení, kdy se hostům nepodařila ofsajdová past, čehož využil Mizera k prostřelení gólmana Meiera – 2:1. Jejich radost jim o tři minuty pokazil Voltr. Broschinský vhodil dlouhý aut do vápna, kde Jablonský hlavou přizvedl míč na Voltra. Gólman Štěpanovský byl na jeho střelu z hlavy krátký. V závěru utkání zahrozil Voltr z třiceti metru a poté ještě z trestného kopu poslal Vrabec balón těsně nad branku. Českolipský trenér Radim Nečas k utkání řekl: „Mám trochu rozporuplné pocity, protože si myslím, že jsme v prvních třiceti minutách měli dost šancí na to, abychom zápas nějakým způsobem rozhodli. Místo toho ke konci první půle jsme dostali gól z trestného kopu. Ve druhém poločase jsme udělali kiks, kdy špatně vystoupila obrana a my dostali gól na 2:1, takže jsme se dostali do úplně opačné role. Nakonec jsem rád, že jsme vyrovnali. I když si myslím, že se tady mělo bodovat třemi body.“

Branky 29. Förster, 61. Mizera  - 7. Vrabec, 64. Voltr. Rozhodčí Vlasjuk, ŽK 1:1, 157 diváků.

Sestava:Meier - Broschinský, Silný, Jablonský, Pícha - Novotný (86.Finklár), Beran, Vrabec, Voltr - Hradecký - Moulis (67.Kousal).