Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Dorost Nového Boru vstřelil Hejnicím už stou branku

Ve 23. kole dorostenci FC Nový Bor zajížděli na půdu 11. celku tabulky krajského přeboru Autobrzdy Hejnice. Sestava byla přizpůsobena chlapům a tak jsme nemohli počítat se 4 hráči základní sestavy. I přesto jsme přijeli ve velké ofenzivní síle s cílem udělat jeden již z mála kroků k postupu do divize.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a z několika centrů ze strany, jsme ale nic nevyužili. Soupeř také zahrozil, když se na Tománka řítil ze strany domácí útočník, ale střelu náš brankář vyráží. V tuto chvíli jsme s útokem byli na řadě my. Demke zaváží míč do vápna, dává pod sebe na Lebrušku a ten dostal míč za záda brankáře – 1:0. Další útočné snažení bohužel ještě Třešňák nedává, když zahazuje 100% -ní šanci. Ale z následného útoku již přihrávku od Demkeho uklízí do prázdné branky – 2:0. Do poločasu jsme změnili ještě jednou skóre, když po přímém kopu Třěšňáka se trefuje z voleje k tyči Moravčík – 3:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s pokyny zahrát si fotbal a vylepšit si skóre. Což se nám také dařilo, Třešňák napřahuje z voleje a přibližně z 30-ti metrů nedává brankáři šanci – 4:0. Po pěkné akci přichází další gól a Michal Třešňák jím dovršuje svůj hattrick- 5:0. Mužstvo po tomto gólu doznalo pár změn, ale góly dávat nepřestalo. Paradoxně jsme to, ale nebyli my, kdo gól dal, ale soupeř nešťastně do vlastní sítě – 6:0. Další gól dal opět protihráč, ale již bohužel do naší sítě a porušil tak čistý štít jinak takřka bezchybné obrany v čele s gólmanem Tománkem. V 75. minutě přišla lahůdka od Kořínka, který napřáhl ke střele z velké dálky a vymetl šibenici soupeřovy branky- 7:1. Do konce zápasu ještě dovršil skóre zápasu náhradník Linc, jehož gól byl naším už s pořadovým číslem 100!!!  Opět jsme z venku přivezli potřebné tři body a divize se nám velmi přiblížila.

Všem hráčům patří poděkování za dobrou kolektivní hru a trenéru dospělých F. Kubáňovi za výpomoc v boji o první místo v krajském přeboru. Čtyři kola před koncem soutěže máme tříbodový náskok, před druhým Mšenem.

AUTOBRZDY HEJNICE - FC Nový Bor A 1 : 8 ( 0 : 3 )

Sestava: Tománek,  Holeščák – Pollach – Paštika – Kořínek, Dvorský – Demke – Moravčík – Kouřil, Třešňák – Lebruška

Střídali: Kopecký, Linc, Jehlička

branky: Třešňák 3x, Kořínek, Lebruška, Linc, Moravčík, jedna vlastní

Trenér:  Janatka Václav    asistent trenéra: Moravčík  Roman   vedoucí mužstva : Dostál Jiří