Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Fotbalisté Lokomotivy si s chutí zastříleli

V rámci 9. kola II. třídy okresního přeboru hostili fotbalisté českolipské Lokomotivy Kamenici a zápas proměnili doslova v exhibici. O vítězi utkání bylo rozhodnuto už po prvním poločase, který domácí vyhráli 4:0. V průběhu druhé půle přidali další čtyři branky a porazili Kamenici vysoko 8:2. Hvězdou klání se stal Petr Šanda, autor čtyř přesných tref.

První vyloženou šanci si hostitelé vypracovali už v 5. minutě. Torba oslovil svým pasem Šandu, který ovšem nechal vyniknout hostujícího brankáře Erbena. Odražený míč se ale dostal ke Zlatníčkovi, jenž však zcela odkrytou branku minul. Záhy už měl Petr Šanda přesnější mušku a z poměrně velké dálky překonal Erbena – 1:0. Poté si na Erbenovi vylámal zuby Beneš, ale Lokomotivu to nemuselo příliš mrzet. Šanda našel Zlatníčka, který byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu proměnil Petr Šanda – 2:0.

Šanda byl při chuti, po Zlatníčkově průniku trefil tyč. Kamenice se osmělila až pokusem Pobjeckého, jehož navštívenku Kapras chytil. Ve 35. minutě zakončil samostatný únik Petr Šanda, který završil hattrick – 3:0. V závěru prvního poločasu napřáhl Leoš Zlatníček a Erben byl na jeho střelu krátký – 4:0. Pak dal o sobě vědět Beneš, jenže Erben míč zachytil ještě před čárou.

Po změně stran zkoušel své střelecké štěstí Zlatníček, ovšem Erbenovu klec minul. V 60. minutě se po zahraném autu míče chopil Jiří Beneš a zvýšil už na 5:0. Zanedlouho lovil Erben balón ze své sítě znovu, po rohu se do kulatého nesmyslu opřel Leoš Zlatníček – 6:0. Poté se o slovo přihlásili po dlouhé době hosté, rána Maxima Sedláčka nenašla svůj cíl. Když se neprosadila Kamenice, udeřilo na druhé straně hřiště. Po přesné přihrávce Torby měl Petr Šanda před sebou zcela prázdnou branku – 7:0.

Kamenice se přeci jen dočkala snížení. Napoprvé trefil Sedláček boční síť, ale napodruhé se již nemýlil – 7:1. V 72. minutě vystřelil z dobrých čtyřiceti metrů Radovan Vnuk a míč zapadl za trochu překvapeného Erbena – 8:1. V následných minutách si domácí vypracovali ještě pár zajímavých šancí, jenže Zlatníček s Volejníkem se neprosadili. Naopak tečku za gólově bohatým zápasem udělal hostující Suk, na jehož pozdrav z hodně velké vzdálenosti Kapras k překvapení všech nedosáhl – 8:2.

Lokomotiva Česká Lípa – FC Kamenice 8:2 (4:0)

Branky: 10., 14. z pen., 35. a 66. Šanda, 42. a 63. Zlatníček, 60. Beneš, 72. Vnuk – 70. Sedláček, 90. Suk

Rozhodčí: Král – Bahník, Kutílek