Dnes je 25. 09. 2024
svátek má Zlata

Démoni naposledy před svými diváky, podlehli Bohemians 6:9

Před hrstkou diváků dohráli českolipští Démoni svůj zápas v nejvyšší tuzemské futsalové soutěži. Bohužel ani tentokrát nedokázali sáhnout po nějakém bodu, tentokrát však k němu měli relativně daleko. Pražané hráli s přehledem, velmi účinně a nakonec zaslouženě zvítězili 9:6. Démoni však mají ještě jednu šanci, když se příští týden představí na palubovce Pardubic, s nimiž doma nešťastně prohráli 5:6.

Čistý štít tentokrát držel brankář Michálek pouze minutu a půl. Pak na něj vyzrál střelou do protipohybu Novotný a záhy na to se prosadil Dlouhý. Českolipské vzkříšení začalo za stavu 0:3. Nejprve vykřesal naději Půlpán a záhy na to se hezkou ranou prosadil Soukup. Pro Bohemians to však znamenalo varování, že se českolipský tým probouzí a Klokani tak opět zařadili vyšší rychlostní stupeň. Do přestávky navýšili své vedení na 6:2 a bylo hotovo.

Pražané navíc skvěle vstoupili i do druhé půle a díky trefám Slámy a Zapletala brzy vedli už 8:2. Českolipští se ovšem o pátečním večeru mohli opřít o střeleckou potenci svého nejlepšího střelce Milana Soukupa, který se tentokrát před domácím publikem blýskl hattrickem. Zápas se dohrával v poklidném tempu, a zatímco na útok kladly důraz oba celky, na obranu ani jeden. Českolipské publikum ještě dvěma góly rozveselil Beránek a upravil tak na konečných 6:9.

Démoni Česká Lípa tak mají za sebou poslední domácí zápas v Chance Futsal lize. Ačkoliv asi sami věřili, že to po výsledkové stránce dopadne přece jenom lépe, dokázali však věc, která se předtím žádnému kolektivnímu týmu v halových sportech na Českolipsku nepovedla. Prokousat se do nejvyšší tuzemské soutěže a přivést do České Lípy řadu reprezentantů i několikanásobného mistra z Chrudimi. Zato patří českolipským borcům velký dík.

Démoni Česká Lípa – Bohemians 6:9 (2:6)
Branky: 12. Půlpán, 14. Soukup, 21. Soukup, 30. Soukup, 33. Beránek, 40. Beránek – 2. Novotný, 3. Dlouhý, 9. V. Bellada, 17. Novotný, 19. Dlouhý, 20. Dlouhý, 22. Zapletal, 25. Sláma, 40. Frič. Rozhodčí: Melničuk, Nagy. Diváci: 80.

Sestava České Lípy: Michálek – Půlpán, Šindelář, Kulha, Beránek, Švec, Walter, Pavelka, Soukup, Cihlář.