Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

F.A.Zole podlehly Chotěboři

V utkání 10. kola futsalové 2. ligy – západ přivítaly v pátek 29. listopadu českolipské F.A.Zole tým FK Boca Chotěboř. Třebaže se domácím proti tomuto soupeři tradičně daří, pohled na soupisku napovídal, že tentokrát je nečeká jednoduchý úkol.

Kromě dlouhodobě zraněného Havláska totiž nenastoupil ani obvyklý kapitán Vojta Brož, a tak sestava vypadala následovně: Chadraba – Vodrážka, Šídlo (kapitán), Kočí, Burian, Brož Zdeněk, Válek, Bečvařík, Hanoušek, Mitáč, Půlpán. Soupeři měli před pátečním zápasem shodně po patnácti bodech, a proto se očekával vyrovnaný průběh. Předpokladům také odpovídala první čtvrtina zápasu. Hostí sice vedli od 4. minuty, kdy skóroval Doležal, ale ani jedno mužstvo si nevypracovalo výraznější tlak. V 8. minutě Běloušek zvýšil na 2:0 pro Chotěboř, avšak vzápětí po přihrávce Kočího snížil Válek a stejný hráč o dvě minuty později dokonce po hrubé chybě hostujícího gólmana vyrovnal na 2:2. Do konce poločasu však hosté po pěkných kombinacích přidali další dvě branky, na které již domácí nedokázali reagovat.

Kdo čekal, že se F.A.Zole po přestávce pokusí o zvrat, nedočkal se. Chotěboř si hlídala náskok a hrozila z brejků. Ve 23. minutě to bylo 2:5 po gólu Bělouška. Po dalších čtyřech minutách uzavřel domácí Válek hattrick, když snížil po přihrávce Vodrážky na 3:5, jenže to bylo z českolipské strany prakticky všechno. F.A.Zole se nedokázaly natrvalo usadit na polovině hostí; od 33. do 36. minuty naopak třikrát inkasovaly po pohledných akcích Chotěboře. Brankář Chadraba většinou neměl sebemenší šanci zakročit. Dvě minuty před koncem zápasu přišlo snížení na 4:8, jenže i poslední gól zápasu museli dát hosté, byť do vlastní branky.

F.A.Zole po slibném začátku sezóny klesly na šestou příčku a jejich výkonnost v posledních utkáních nevybízí k velkému optimismu. V dalším kole hrají znovu v českolipské Sportovní hale, avšak tentokrát jako hosté. Čeká je totiž derby s Démony, kteří momentálně hrají ve slušné formě a drží třetí místo. Zápas se uskuteční v sobotu 7. prosince a začíná ve 20:30.