Ani pátý zápas sezóny hokejistům body nepřinesl

Verze pro tisk |

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 6:5 (4:2, 1:1, 1:2)
11 gólů, 20 vyloučených, drama až do konce, rvačka fandů a katastrofální výkon rozhodčích. Tak by se dalo v jedné větě shrnout utkání 5. kola KLM hokejistů.

Hosté z Lípy se celkem brzy dostali do vedení zásluhou přesilovkové trefy Holčáka. V 5. minutě po hezké akci zakončil přesně Gazsi a skóre už bylo 0:2. Jenže po minutě snížil domácí Černohorský a ve 12. minutě vyrovnal Prokop. Po dalších dvou minutách projel obranou České Lípy Žďánský a parádní střelou pod víko otočil zápas. Čtvrtý hřebíček do českolipské rakve přidal ještě v téže minutě Černohorský. Hrálo se tvrdě, ale přesto čistě.

Po přestávce byli hosté aktivnější. Odměnou byl, v této sezóně premiérový, Preusslerův gól v 26. minutě. Domácí nepřipustili vyrovnání a naopak střela Žďánského stanovila rozdíl ve stavu opět na dvě branky. Lípa pak zahazovala i největší tutovky a tak po druhém dějství byl stav 5:3. Ale asi nikdo nečekal, co přijde po druhé pauze.

Po čtyřech minutách třetí třetiny se trefil Šesták a stav byl 5:4. Hosté zrychlili a domácí se nechali vylučovat. Jenže českolipští střelci by potřebovali k úspěchu branku tak házenkářských rozměrů. Tlak hostů utnulo vyloučení v 9. minutě. V přesilovce skóroval domácí Matějka a Varnsdorf vedl opět o dvě branky. Na 6:5 snížil 6 minut před koncem Krupička a tím hokej skončil. Zápas se zcela vymkl kontrole sudího Nováka, nastalo překotné vylučování. Chvílemi se hrálo i tři na tři a po jednom sporném hvizdu hlavního arbitra vypukla i bitka v hledišti. Závěr patřil českolipským, ale i přes závěrečnou power-play domácí uhájili všechny body.

I po pěti zápasech je na kontě Šelem stále nulový bodový stav. Šanci urvat první body mají českolipští v sobotu 2.11. v 16:00, kdy přivítají doma silný Jičín. Utkání nabídne jistě zajímavou podívanou a hráči budou potřebovat i podporu ochozů.

Branky a asistence: 6. Černohorský (Matějka), 11. Prokop (Pípa), 14. Žďánský (Černohorský, Března), 14. Matějka (Černohorský), 28. Žďánský (Bali Šoltés, Černý), 50. Matějka (Damnitz,Arnold) - 4. Holčák (Šesták), 5. Gazsi (Veber, Dvořák), 26. Preussler (Valdhans), 44. Šesták (Valdhans), 54. Krupička (Holčák, Černý).

Vyloučení: 10 – 10 (navíc Preussler /CL/ OT a Kouřil/CL/ OT +OK)
Diváci: 60
Rozhodčí: Novák – Krejbich, Borecký
Sestava hosté: Brňák – Preussler, Černý, Hruška, Krupička, Gazsi, Šesták, Dvořák, Minařík, Valdhans, Michajličenko, Holčák, Veber, Kouřil.

Další výsledky 5. kola:
HC Frýdlant : HC Stavební stroje Jičín 0 : 3 ( 0:1,0:0,0:2)
HC Turnov 1931 : HC Lomnice n/Pop. 3 : 4 (1:1, 2:2,0:1)

Nahoru