Další medaile, tentokrát ze „Židla cupu“

Verze pro tisk |

Dne 22.-23. března pořádal HC Lev Slaný mezinárodní hokejový turnaj pro ročník 2005 pod patronací českého hokejového reprezentanta Marka Židlického. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů z České Republiky, Slovenska a Německa.

Sestava HC Česká Lípa:

Brankář: David Hora

I. řada: Radek Janata, Luboš Čamra, Jakub Grešl

II. řada: David Šmejkal, Jakub Čunát, Marek Kučera

III. řada: Tomáš Zikmund, Filip Wittur, Petr Hruška, Antonín Lučan

Už v 8 hodin ráno naši kluci nastoupili k prvnímu zápasu proti HC Slávie Praha. Trenér je nabádal k rychlému rozhodnutí zápasu, aby mohli pošetřit síly,
protože je čekalo v sobotu dalších 5 těžkých zápasů.

I. zápas

HC Česká Lípa : HC Slávie Praha 6:3
Branky: Janata 4×,Hruška 2; zákroky brankáře:10 střel

Po prvních zápasech následovalo slavnostní zahájení turnaje s programem a slavnostním nástupem, na kterém byl přehrán i vzkaz od Marka Židlického.

II. zápas

HC Česká Lípa : HS Lev Slaný 5:4
Branky: Čunát 1×, Janata 2×, Zikmund 1×, Hruška 1×; asistence: Čunát 1×, Čamra 1×; zákroky brankáře: 21 střel

Tento zápas byl velmi důležitý pro další vývoj turnaje a pro sebevědomí našeho týmu. Kluci zápas odmakali a vítězství si zasloužili.

III. zápas

HC Česká Lípa : HC Louny 5:8
Branky: Janata 3×, Šmejkal 1×, Hruška 1×, asistence: Čamra 1×; zákroky brankáře: 20 střel

První prohra přišla od silného soupeře, který hrál ve výborné formě a naděloval v průběhu celého turnaje svým soupeřům pořádné příděly. Kluci viděli, že tento tým je hodně kvalitní a fyzicky je převyšuje. Doufali jsme, že se s tímto soupeřem znovu utkáme ve finále turnaje, a že mu porážku vrátíme.

IV. zápas

HC Česká Lípa : Norimberk 4:2
Branky: Janata 2×, Zikmund 1×, Hruška 1×; asistence: Hruška 1×; zákroky brankáře: 13 střel

Brankář soupeře naše útočníky hodně potrápil, někdy až akrobatickými zákroky, a po zásluze byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

V. zápas

HC Česká Lípa : HC Pojišťovna Pardubice 1:6
Branky: Janata 1×; zákroky brankáře: 14 střel

Pardubičtí nás přehráli celkem dost jasně, klukům zápas nevyšel, malá bojovnost, pomalé bruslení. V tomto zápase se projevila únava z nabitého programu.

VI. zápas

HC Česká Lípa : HC České Budějovice 10:1
Branky: Janata 4×, Lučan 2×, Wittur 2×, Hruška 1×, Čamra 1×; asistence: Janata 1×, Lučan 1×, Wittur 1×, Hruška 2×, Šmejkal 1×, Zikmund 1×; zákroky brankáře: 15 střel

K poslednímu sobotnímu utkání jsme nastupovali proti oblíbenému soupeři z Budějovic. Posíleni o nového hráče jsme nedali soupeři šanci a hladce vyhráli. Skvělé zakončení sobotního programu nám dalo velkou šanci postoupit do semifinálové skupiny.

V neděli kluky čekal poslední soupeř, Bratislavský Slovan.

VII. zápas

HC Česká Lípa : Slovan Bratislava 2:1
Branky: Janata 1×, Hruška 1×; zákroky brankáře: 9 střel
Od první chvíle bylo vidět, že se soupeř ze Slovenska oproti sobotním zápasům zvedl. Hráči se nemohli střelecky prosadit a až ve třetí třetině nejlepší hráč turnaje Radek Janata vyrovnal. Všichni kluci věřili, že do konce utkání ještě jednu branku přidají, což se také stalo po samostatné akci Petra Hrušky.

Postup do semifinálové skupiny byl jasný, čekali jsme jen, na kterého ze soupeřů náš tým narazí. Poslední zápasy ve skupině nám určili za soupeře domácí celek.

Semifinále

HC Česká Lípa : HC Lev Slaný 6:3
Branky: Janata 2×, Lučan 3×, Zikmund 1×; asistence: Janata 2×, Lučan 1×, Šmejkal 1×; Zákroky brankáře: 15 střel

Finále

HC Česká Lípa : HC Louny 1:3
Branky: Janata 1×; asistence: Janata 1×, zákroky brankáře: 42 střel

Nádherné napínavé finále, které jsme zvládli jen do poloviny zápasu, potom už klukům došly síly. V první třetině jsme se dostali do vedení a výbornými, někdy až neuvěřitelnými zákroky přiváděl David Hora soupeře k šílenství.

Kluky zlomil gól, který dostali těsně před koncem třetiny, a soupeře naopak nakopnul k ještě větší aktivitě. Výsledek je pro naše borce vynikající, ukázali, že se i s o hlavu většími borci dokážou o výsledek porvat.

Při závěrečném ceremoniálu byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje Radek Janata, který obdržel krásné ceny od patrona turnaje a pořadatelů, hlavně čepice New Jersey Devils podepsaná Markem Židlickým a Jaromírem Jágrem byla moc pěkná. Tuto cenu mu záviděli ostatní hráči i trenér.

Nahoru