Do České Lípy znovu zavítá mužstvo z KHL

Verze pro tisk |

Exhibiční hokejové utkání mezi výběrem České Lípy a týmem Poldi Kladno nebude jedinou událostí, kterou mohou na přelomu července a srpna fanoušci ledního hokeje v České Lípě navštívit. Po dvou letech totiž zavítá na sever Čech další mančaft z prestižní Kontinentální hokejové ligy (KHL). Na soustředění tentokrát přijede Jugra Chanty-Mansijsk.

V létě 2013 se v České Lípě připravoval celek Atlant Mytišči v čele s kontroverzním Jevgenijem Arťuchinem a letos na klub z Moskevské oblasti naváže Chanty-Mansijsk, ležící na jihozápadní Sibiři. Jugra v loňské sezoně obsadila v Charlamovově divizi se ziskem 64 bodů poslední sedmé místo, v celé Východní konferenci skončila dvanáctá a nepostoupila tak do play-off.
Absence týmu ve vyřazovací části stála místo trenéra Andreje Potajčuka, jehož nahradil Pavel Jezovskich. Ten má v kádru vesměs ruské hokejisty s reprezentačními zkušenostmi. Mezi nejznámější patří brankář Georgij Gelašvili, obránci Kirill Gavriljčev a Grigorij Želdakov, útočníci Nikita Gusev, Pavel Medveděv, Alexej Michnov a Andrej Taraťuchin.

V Chanty-Mansijsku dříve působili i čeští hokejisté Marek Trončinský, Radek Smoleňák a Lukáš Kašpar. Ze slovenských hráčů pak Marek Zagrapan, Tomáš Bulík, Vladimír Dravecký a Tomáš Starosta. V současnosti v klubu nepůsobí žádný Čech ani Slovák.

Mužstvo ze Sibiře začne v České Lípě trénovat v sobotu 25. července. Přesný rozpis tréninků naleznete zde.

Chanty-Mansijsk však není jediným týmem, který absolvuje letní přípravu na severu Čech. V Chomutově budou letní tréninkové dávky polykat hráči Omsku, kteří v pátek 31. července sehrají v tamní SD aréně přátelský zápas právě s Jugrou. O dva dny dříve změří své síly s chomutovskými Piráty.
Další ruský celek Metallurg Novokuzněck se střetne s libereckými Bílými Tygry (čtvrtek 30. července v 18:00) a úřadující extraligový mistr z Litvínova se 11. srpna od 17:30 utká s Amurem Chabarovsk. 

Nahoru