HC Česká Lípa veze stříbro z mezinárodního turnaje

Verze pro tisk |

Ve dnech 21.–23. 3. se uskutečnil v Mělníku mezinárodní turnaj v ledním hokeji hráčů ročníku 2000 a mladších, Czech Spring Hockey Cup U14.

Turnaje se zúčastnila mužstva: Halmstad Hammers (SWE), HC Česká Lípa, HC Letci Letňany, HC Sparta Praha, Södertälie SK (SWE) a domácí HC Junior Mělník. Čekalo nás tedy pět zápasů s kvalitním soupeřem. V propozicích stálo, že, v případě rovnosti branek v utkání po základní hrací době, budou následovat trestná střílení, která rozhodnou o vítězi utkání.

V prvním utkání se švédským Halmstadem jsme měli trošku štěstíčka, kdy se nám zápas povedlo v základní hrací době dotáhnout na 3:3 a poté ihned v první sérii trestných střílení rozhodl o naší výhře František Taran a my brali z utkání důležité dva body.
Ve druhém pátečním utkání se Spartou Praha jsme se vůbec nepředvedli, soupeř nás předčil bruslením, kombinací a zaslouženě vysoko vyhrál.

V prvním sobotním utkání se švédským Södertälie SK jsme se nedokázali střelecky prosadit a soupeř nám vstřelil dosti laciné branky. Bohužel v utkání se zranil jeden z našich útočníků Vojtěch Chňapko.
V druhém sobotním utkání s Letci jsme předvedli super výkon, včetně brankáře a zaslouženě vyhráli.

V neděli ráno naše borce čekal dle vývoje turnaje nejtěžší utkání s domácím Juniorem, kdy se mělo rozhodnout, zda naši hráči z turnaje dorazí domů s medailí na krku, či skončíme v konečném postavení na posledním místě. Utkání bylo vyrovnané, rozhodlo proměňování šancí a tím pádem větší počet vstřelených branek pro naše hráče.

V dalších hraných zápasech ostatních soupeřů se rozhodlo o konečném umístění, kdy v náš prospěch sehráli naše vítězná utkání nad Letci a Halmstadem, kteří měli v součtové tabulce stejně bodů, jako naši borci. Díky tomu jsme na Mělníku získali velice cenné stříbrné medaile.


pátek 21. 3.

HC Česká Lípa - Halmstad Hammers 4:3 po sn. (0:1,2:1, 1:1 – 1:0)
branky CL: Arnold (Tipán), Hrdá (Tenkrát), Andrle (Chňapko ), rozhodující nájezd Taran

HC Sparta Praha - HC Česká Lípa 11:1 (2:0, 6:0,3:1)
branky CL: Tipán

sobota 24. 3.

Södertälie SK - HC Česká Lípa 5:2 (3:1, 1:0,1:1)
branky CL: Taran (Tipán), France (Hrdá)

HC Letci Letňany - HC Česká Lípa 1:5 (0:2,1:2, 0:1)
branky CL: France (Nedomlel), Arnold, Nedomlel (Tenkrát), France (Taran), France (Taran)

neděle 25. 3.

HC Junior Mělník - HC Česká Lípa 2:4 (1:2, 0:0,1:2)
branky CL: France (Máka), Taran (France), Taran (Hrdá), France (Hrdá)

 

Foto: Vladimír Andrle / Olin Siebert

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru